Samsung Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+

Nowość z Galaxy Note 10 już dostępna na innych smartfonach Samsunga (nieoficjalnie)

Ze smartfonami z serii Galaxy Note nie może się równać żaden inny inteligentny telefon, nawet z portfolio Samsunga. Jedną z funkcji z najnowszych Notatników można jednak już dodać (nieoficjalnie) do starszych urządzeń z rodziny Galaxy.

Muszę się Wam przyznać, że Samsung Galaxy Note 10 jest pierwszym smartfonem, w którym otwór w ekranie mi nie przeszkadza, chociaż do tej pory byłem zdecydowanym przeciwnikiem tego typu rozwiązań (i nadal mimo wszystko jestem). Przez chwilę nawet pomyślałem, że mógłby on zastąpić mojego już nie pierwszej młodości Huawei Mate 9, ale to mija się z celem, gdyż i tak nie korzystałbym z głównych jego funkcji (na czele z tymi malunkami w AR), ponieważ nie znajduję się w grupie użytkowników, w którą celuje producent.

Reklama

Wbudowana funkcja Link to Windows jest jednak ciekawym rozwiązaniem, gdyż pozwala zarządzać smartfonem i jego zasobami z poziomu komputera, a nawet klonować ekran inteligentnego telefonu na PeCecie. Od teraz, nieoficjalnie, mogą z niej korzystać również właściciele innych urządzeń z serii Galaxy.

Oczywiście funkcja Link to Windows to nic innego, jak dostępna już od pewnego czasu aplikacja Twój telefon, ale jej niewątpliwą zaletą jest to, iż jest ona „wbudowana” w oprogramowanie Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+, co wielu osobom może ułatwić życie. Jeśli też chcecie sobie je uprościć, możecie to zrobić w kilku krokach.

Po pierwsze, musicie ściągnąć ze Sklepu Google Play aplikację Pomocnik aplikacji Twój telefon — Łącze do Windows, a następnie „Link to Windows Service” APK >stąd<. Spowoduje to ukrycie programu Twój telefon w szufladzie i pojawienie się ikonki Link to Windows w menu szybkich ustawień (tym wyciąganym z góry). Następnie wystarczy wyciągnąć ją z ukrytych (w tym celu należy dotknąć trzy kropki i zmienić kolejność skrótów), aby mieć do niej szybki dostęp.

Oprócz tego wymagane jest uruchomienie funkcji Link to Windows i przejście całego procesu konfiguracji (m.in. zalogowanie się do konta Microsoft) oraz nadanie uprawnień aplikacji do dostępu do kontaktów, wiadomości, kontaktów itd.

Ekipa serwisu SamMobile z powodzeniem przeprowadziła ww. proces na Galaxy S10 i Galaxy Note 9 z One UI. Dajcie znać w komentarzach, czy na Waszych smartfonach z serii Galaxy również się to udało! Dodam tylko, że oficjalnie funkcja klonowania ekranu dostępna jest wyłącznie dla flagowców z serii Galaxy S8 i Galaxy S9.

Źródło: SamMobile