Samsung Galaxy J7 (2016) ma zaoferować baterię o pojemności aż 4300 mAh

Snapdragon 617, aparaty 13 i 5 Mpix, ekran Full HD Super AMOLED

Powoli Koreańczycy przymierzają się do pełnego odświeżenia kolejnej linii swoich smartfonów ze średniej półki – nowych wersji na rok 2016 doczekała się już seria Galaxy A, a teraz przychodzi kolej na Galaxy J. Na razie światło dzienne ujrzał jedynie odświeżony wariant J1. Wkrótce jednak mają się pojawić kolejne J5 oraz J7, na którego temat właśnie dowiedzieliśmy się całkiem sporo. Czy ma szansę na podjęcie rywalizacji z innymi „średniakami”?

W pewien sposób chińscy producenci zapoczątkowali modę na tworzenie urządzeń ze średniej półki z dużymi bateriami – najpierw był Xiaomi Redmi Note 3 z akumulatorem 4000 mAh, a niedawno pojawił się np. Honor Holly 2 Plus z ogniwem o identycznej pojemności. Koreańczycy również zdążyli już pokazać zbliżoną pod tym względem nowość, czyli Galaxy A9 zasilanego baterią 4000 mAh. Galaxy J7 (2016) ma jednak jeszcze bardziej podwyższyć poprzeczkę.

Otóż nowy Samsung ma zaoferować akumulator o pojemności 4300 mAh. Możemy się spodziewać, że będzie charakteryzować się naprawdę znakomitym czasem pracy, szczególnie, że jego 5,5-calowy wyświetlacz ma mieć rozdzielczość „jedynie” Full HD. Wszystko wskazuje również na to, że będzie to ekran wykonany w technologii Super AMOLED (podobnie jak w poprzedniku). Procesor w porównaniu do pierwszej generacji tego modelu zostanie minimalnie odświeżony. Zamiast Snapdragona 615 ma pojawić się 617 – osiem rdzeni ARM Cortex A53 1,5GHz i Adreno 405 to przyzwoity duet. Zagadką pozostaje ilość RAM. Być może będzie jej już 3GB.

Oprócz tego nowy smartfon zostanie wyposażony w aparat główny 13 Mpix (matryca Samsung S5K3L2XX – ISOCELL) oraz kamerkę 5 Mpix (matryca Samsung S5K5E3YX) z aperturą f/2.2, czyli identyczne podzespoły jak w Galaxy A (2016). Należy mieć na uwadze, że J7 (2016) nie będzie wyposażony w optyczną stabilizację obrazu czy też f/1.9. Oczywiście pamięć wbudowaną będzie można rozbudować za pomocą karty microSD

Zapewne wkrótce już oficjalnie poznamy Samsungi Galaxy J5 i J7 w nowych wersjach. Niewątpliwie oba telefony zapowiadają się ciekawie, ale zastanawiam się, czy większy model zawita oficjalnie do Polski.

*na zdjęciu wyróżniającym Samsung Galaxy A5 (2016) oraz S6

źródło: GitHub przez GSM Arena