Fot: producenta

W tym roku grilla nie będzie: Samsung Galaxy Home Mini tylko dla wybranych

Żeby stać się posiadaczem głośnika Samsung Galaxy Home Mini trzeba spełnić dwa warunki: mieszkać w Korei Południowej i zamówić smartfon Galaxy S20 w przedsprzedaży. Innej opcji nie ma.

Reklama

Kolejna data premiery inteligentnego głośnika Samsung Galaxy Home Mini okazała się nieprawdziwa. Firma miała rzekomo wprowadzić to urządzenie do sprzedaży dnia 12 lutego, jednak nic takiego się nie stało. Zamiast tego, gadżet jest oferowany jako prezent dla osób korzystających w przedsprzedaży smartfona Galaxy S20 w Korei Południowej.

Inteligentny głośnik Samsunga poza naszym zasięgiem

„Duży” Galaxy Home po raz pierwszy pojawił się w oficjalnych komunikatach Samsunga już w 2018 roku, podczas premiery Galaxy Note 9Przypominał rozłożonego grilla ogrodowego, co od razu uruchomiło wyobraźnię osób lubujących się w tworzeniu memów. Kolejne spodziewane daty wprowadzenia urządzenia do sklepów były opuszczane przez Samsunga, aż wieści o Galaxy Home przestały pojawiać się w sieci.

Reklama
Samsung Galaxy Home (fot. The Verge)

W międzyczasie pojawiły się informacje o mniejszej wersji inteligentnego głośnika Samsunga – Galaxy Home MiniAktualnie jest on dodawany do zestawów przedsprzedażowych Galaxy S20 w Korei Południowej, i tylko tam. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, urządzenie nie będzie dostępne w regularnej sprzedaży po zakończeniu okresu promocyjnego. To by było na tyle, jeśli chodzi o marzenia o poszerzeniu dostępności inteligentnych głośników Samsunga o inne kraje.

Trudno byłoby się spodziewać, żeby Samsung zdecydował się na wprowadzenie „grilla” i jego mniejszej wersji w Polsce, gdzie asystent Bixby ma mocno ograniczone możliwości działania przez brak obsługi języka polskiego. Sama funkcjonalność tych urządzeń jest też mniejsza niż Google Home czy Amazon Echo. Być może Koreańczycy po prostu pozbywają się z magazynów sprzętu, którego i tak nie zamierzają sprzedawać. Trochę szkoda.

Oto polskie ceny smartfonów Samsung Galaxy S20 oraz prezent przy przedsprzedaży

źródło: TizenHelp przez PhoneArena

Reklama