Minął trzeci kwartał 2019 roku, a inteligentnego głośnika Samsung Galaxy Home jak nie było, tak nie ma

Samsung szacował, że smartgłośnik firmy z asystentem głosowym Bixby zostanie wprowadzony na rynek najpóźniej w trzecim kwartale 2019 roku. Nic takiego się nie wydarzyło.

Reklama

Galaxy Home został zapowiedziany jako pierwszy domowy głośnik Samsunga, wyposażony w głosowego asystenta Bixby. Stało się to ponad rok temu, w sierpniu. Choć wtedy nie padły żadne poważne deklaracje dotyczące daty wprowadzenia tego sprzętu na rynek, można było się spodziewać, że producentowi nie zejdzie z tym dłużej niż rok. Cóż, kto tak myślał, ten się mylił.

„Grill” Samsunga nadal ma szanse na premierę. Galaxy Home opóźniony, ale nie anulowany

Reklama

W kwietniu dyrektor generalny Samsunga, Hyun-suk Kim, który kieruje działem elektroniki użytkowej firmy, powiedział, że premierę głośników zaplanowano na „połowę drugiej połowy roku”. Co prawda wyrażenie to pozostawia pewne pole do interpretacji, ale inni kierownicy Samsunga poparli myśl, że chodzi o trzeci kwartał 2019 roku. Tak się złożyło, że ten trzeci kwartał minął już kilka dni temu. W związku z tym zastanawiam się, co się dzieje z inteligentnym głośnikiem Galaxy Home?

Premiera przesuwana raz po raz

Opóźnienia to dla głośnika Galaxy Home nie pierwszyzna. W sierpniu 2018 roku Samsung ograniczył się do krótkiej prezentacji głośnika i jego zapowiedzi. W lutym 2019 roku poinformowano, że produkt ten pojawi się na rynku w kwietniu. Nic z tego. Następnie mówiło się o jego premierze jeszcze przed zakończeniem drugiego kwartału bieżącego roku. To samo. Jeszcze ciekawiej zrobiło się, gdy Samsung po cichu zapraszał właścicieli smartfonów Galaxy w Korei Południowej do testów… innego inteligentnego głośnika – Galaxy Home Mini. O dużym „grillu” nie wspomniał jednak ani słowem.

Samsung potwierdza istnienie Galaxy Home Mini. Będą testy!

Obecny status inteligentnego głośnika Samsung Galaxy Home nie jest znany. Ostatnie słowa, jakie padły na jego temat od poważanych pracowników firmy, usłyszeliśmy na konferencji związanej z premierą smartfonów Galaxy Note 10. Wspomniano wtedy tylko, że firma „kontynuuje udoskonalanie i ulepszanie Galaxy Home przed wprowadzeniem go do oferty i nie może się doczekać, aby wkrótce udostępnić więcej informacji fanom Galaxy”. 

Także ten. Czekamy.

 

źródło: The Verge