Koniec żartów z małego ekranu zewnętrznego w Galaxy Fold. Druga generacja będzie znacznie lepsza

Kiedy człowiek patrzył na składanego Samsunga Galaxy Fold, ogólne wrażenia estetyczne psuł jeden szczegół: zewnętrzny ekran był zdecydowanie za mały – wyglądał wręcz śmiesznie w zestawieniu z wewnętrznym, 7,3-calowym. Producent wiedział, że to jeden z elementów, który będzie musiał ulec zmianie, i rzeczywiście tak się stanie.

Reklama

Zewnętrzny ekran Galaxy Fold 2 ma sens

Ekran zewnętrzny w Galaxy Foldzie to naprawdę przydatna rzecz. Przecież nie za każdym razem człowiekowi chce się otwierać ponad siedmiocalowy tablet, kiedy ma do sprawdzenia jakieś krótkie powiadomienie. Sęk w tym, że Samsung zamontował w obudowie niewielki wyświetlacz o przekątnej 4,6 cala. Co prawda wystarczało to do podstawowej obsługi urządzenia, ale nie pomagało utwierdzać w przekonaniu, że oto mamy do czynienia ze sprzętem wyjętym wprost z przyszłości.

Reklama
Przedni ekran w Galaxy Fold w etui. Hm, no jakby…

Samsung Galaxy Fold 2 nareszcie otrzyma sensowny wyświetlacz zewnętrzny, o czym dowiadujemy się od Rossa Younga, prezesa Display Supply Chain Consultants. Jego zdaniem ekran przedni urośnie do 6,23 cala i zwiększy swoją rozdzielczość do 2267×819 pikseli. Będzie też odświeżał obraz w 60 Hz, więc patrzenie na niego nie będzie już karą. Chyba, że mamy coś do otworów na przednie kamery – ale w tym wypadku pojawią się one nie tylko na zewnętrznym panelu, ale także rozkładanym ekranie głównym.

Ekran wewnętrzny też odrobinę zwiększy przekątną, do 7,59 cala (Galaxy Fold ma ekran 7,3″) i wyświetli treści w 120 Hz, więc można spodziewać się po nim naprawdę przyzwoitych wrażeń podczas grania. Wyświetlacz ma być chroniony przez ultracienkie szkło UTG – to samo, które można znaleźć w modelu Galaxy Z Flip.

Nareszcie – składaniec z rysikiem

Rysik S-Pen, znany z Note’ów, nie był dostępny dla Galaxy Folda z prostego powodu: jego ekran mógłby nie przetrwać regularnej współpracy z takim akcesorium. Jednak skoro ekran Galaxy Fold 2 będzie nieco bardziej wytrzymały, Samsung planuje wyposażyć tego składanego smartfona w rysik. To może pozytywnie wpłynąć na obsługę tak sporego urządzenia.

Całość zmian wygląda całkiem przyzwoicie – właśnie czegoś takiego można spodziewać się po składanym smartfonie (czy też: tablecie składanym do smartfona). Czekamy na więcej szczegółów, bo – szczerze – dopiero teraz zaczęło mnie interesować to, co dzieje się z kolejnym projektem foldable od Samsunga.

Samsung Galaxy Z Flip – nawet nie wiecie, jak potrafi od siebie uzależnić (recenzja)

źródło: @DSCCRoss przez Android Authority
na zdjęciu: Samsung Galaxy Fold 1. gen.