Samsung Galaxy A52 (fot. OnLeaks)

Samsung wciśnie do smartfona ze średniej półki ekran 120 Hz

Płynne wyświetlacze smartfonów o wysokiej częstotliwości odświeżania ekranu to coś, co do niedawna było domeną wyłącznie urządzeń z wyższej półki. Coraz częściej znajdujemy je jednak w telefonach w rozsądnej cenie – tak będzie w wypadku Samsunga.

Reklama

Smartfony Samsung z ekranami 90 Hz i 120 Hz

Wciąż czekamy na oficjalną premierę dwóch smartfonów Samsunga ze średniej półki – Galaxy A52 oraz Galaxy A72. Mamy już trochę informacji na ich temat, ale tej będącej przedmiotem niniejszego newsa się nie spodziewaliśmy. Otóż z wiarygodnych źródeł, na które powołuje się Sammobile wynika, że oba te smartfony otrzymają ekrany o wysokiej częstotliwości odświeżania ekranu. Galaxy A52 ma zyskać panel z odświeżaniem 90 Hz, podobnie jak Galaxy A72. Z kolei Galaxy A52 w wersji z modemem 5G otrzyma matrycę odświeżaną aż w 120 Hz!

Oznacza to mniej więcej tyle, że Galaxy A52 5G zyska tak dobry ekran jak te montowane we flagowych Galaxy S21. To dobra wiadomość dla tych, którzy nie wymagają od smartfona ponadprzeciętnie dobrych, topowych aparatów, ale doceniają płynny obraz na ekranie. Będzie to możliwe dzięki zastosowaniu innego procesora niż w Galaxy A52 w edycji 4G. Mocniejsza wersja dostanie chipset Qualcomm Snapdragon 750G, zaś słabsza – Snapdragona 720G.

Obecnie standardem są ekrany o częstotliwości odświeżania 60 Hz, ale powoli producenci przestawiają się na panele o lepszych parametrach.

Samsung Galaxy A52 (fot. OnLeaks)

Samsung Galaxy A52 5G i jego specyfikacja

Choć Samsung Galaxy A52 5G wciąż pozostaje w fazie przedpremierowej, wiemy już co nieco o jego wnętrzu. Podstawowa wersja będzie miała 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Treści będą wyświetlane na sporym, 6,5-calowym ekranie Full HD+ z otworem na przedni aparat (32 Mpix). Zintegrowany z wyświetlaczem będzie czytnik linii papilarnych.

Tylny zestaw aparatów będzie składać się z sensorów 64 Mpix, 12 Mpix, 5 Mpix i 5 Mpix, z obiektywami szerokokątnymi i makro. Smartfon zasilany będzie przez baterię 4500 mAh z szybkim ładowaniem 25 W. Od wyjęcia z pudełka sprzęt wyświetli interfejs Androida 11, być może z zainstalowaną już nakładką One UI w najnowszej wersji 3.1.

Samsung Galaxy A52 5G ma pojawić się w sprzedaży w przyszłym miesiącu. Spodziewana cena to 450 euro.