Samsung Galaxy A50 i Galaxy A30 (fot. Samsung)

Samsung Galaxy A40 już z certyfikacją. Poznaliśmy część specyfikacji

Samsung Galaxy A40 to przedstawiciel odświeżonej linii smartfonów, która ma pomóc producentowi zdominować średnią półkę. Wiele wskazuje na to, że jeśli tylko Samsung nie przesadzi z wyceną, Galaxy A40 faktycznie może nieco namieszać na rynku.

Urządzenie cały czas pozostaje w sferze plotek, jednak uzyskane certyfikaty Bluetooth Special Interest Group i Wi-Fi Alliance rzucają nieco światła na podzespoły, które odnajdziemy w urządzeniu. Serwis źródłowy informuje też, że pojawiły się już pierwsze dane o A-czterdziestce na stronach FCC, co może potwierdzać teorię o zbliżającej się wielkimi krokami premierze urządzenia. Warto jednak zauważyć, że data oficjalnej premiery nadal pozostaje nieznana. Mówi się jednak, że producent nie każe nam czekać już zbyt długo.

Reklama

Zatem, skoro wiemy tak niewiele, to co właściwie można brać za pewnik? Przede wszystkim, wymiary urządzenia oraz przekątną ekranu. Kolejno skrywają się one pod następującymi wartościami: 144,3 x 69,1 mm. Przekątna ma 145 mm, co w przeliczeniu daje nam 5,7 cala. To dość ciekawa zagrywka, bowiem okazuje się nagle, że większym ekranem będzie dysponować słabszy pod kątem specyfikacji technicznej Samsung Galaxy A10. Przytoczona wyżej przekątna gryzie się także z poprzednimi plotkami, według których ta miała wynieść nawet i 6,4 cala przy jednoczesnym wsparciu dla technologii Infinity-U.

Spodziewamy się, że całość napędzać będzie Exynos 7904 w połączeniu z 4 GB RAM. Użytkownik będzie mieć do swojej dyspozycji 64 GB miejsca na dane, najpewniej wraz z możliwością dalszej rozbudowy przez slot na kartę microSD o pojemności wynoszącej nawet 512 GB. Spodziewamy się też Bluetooth 5.0, ANT+ oraz wsparcia dla dwupasmowego Wi-Fi 802.11 a/b/g/ac. Na ten moment nie wyciekła jeszcze specyfikacja techniczna aparatu. Ten moduł cały czas udało się zachować producentowi w tajemnicy.

Jeśli informacje portalu MySmartPrice sprawdzą się, urządzenie zostanie wycenione na kwotę 249 euro, co daje nam ~1100 złotych. Nie byłbym jednak zdziwiony, gdyby końcowa kwota zakupu była nieco wyższa.

Samsung szykuje się na prawdziwą ofensywę w tej półce cenowej. Jak donosi południowokoreański serwis ETNews, w 2019 roku producent wypuści na rynek w sumie dziewięć modeli z serii Galaxy A. Jedna trzecia z nich zostanie wyposażona w zintegrowany z wyświetlaczem czytnik linii papilarnych. Jeśli źródło się nie myli, rozwiązanie to znajdzie się na pokładzie Galaxy A90, Galaxy A70 i Galaxy A50.

źródło: MySmartPrice

na zdjęciu głównym: Samsung Galaxy A30 i A50