Samsung Galaxy A50 i Galaxy A30 (fot. Samsung)

Znamy sugerowaną europejską cenę Samsunga Galaxy A40

Samsung Galaxy A40 to jeden z kilku nowych smartfonów, którymi producent z Korei Południowej zamierza zawojować półkę średnią. Nie od dziś wiadomo, że właśnie w tym segmencie rynku można bardzo wiele zarobić, dlatego też Samsung musi dopiąć swoją ofertę wręcz wzorowo, łącząc atrakcyjny design z dobrą specyfikacją techniczną i przystępną ceną.

Rozpocznijmy od tego, co ma oferować A-czterdziestka. Spodziewamy się 6,4-calowego wyświetlacza, który będzie wykonany w technologii Infinity-U, bazującego na matrycy typu Super AMOLED. Podobnie jak w Galaxy A30 i A50, należy spodziewać się zastosowania rozdzielczości Full HD+ przy zachowaniu proporcji 19,5:9. Wiele wskazuje na to, że sercem konstrukcji będzie średniopółkowy Exynos 7904, który dostanie do pomocy 4 GB pamięci RAM. Użytkownicy będą mieli do dyspozycji 64 GB pamięci na dane, którą będzie można rozbudować przez slot kart microSD. Aparat oraz pojemność akumulatora owiane są tajemnicą. Za pewniak można natomiast brać Androida 9 z nową, autorską nakładką producenta, One UI.

Reklama

Nowe Samsungi z serii Galaxy A będą miały czytnik linii papilarnych w ekranie i aparaty 3D ToF

Zgodnie z informacjami serwisu źródłowego, Samsung Galaxy A40 ma zostać wyceniony w Europie na kwotę zbliżoną do 249 euro. Po przeliczeniu kursu walut daje nam to kwotę zbliżoną do 1100 złotych. Nie wiadomo, czy ta wycena zostanie dodatkowo powiększona o jakieś duże podatki czy można ją brać jako kwotę końcową. Wiemy natomiast, że urządzenie powinno zadebiutować w czerwcu bieżącego roku. Pewnego rodzaju ciekawostką jest to, że obecnie waży się obecność Galaxy A40 na rynku indyjskim, jednak z oczywistych względów jest to raczej drugorzędna informacja.

Samsung szykuje się na prawdziwą ofensywę w tej półce cenowej. Jak donosi południowokoreański serwis ETNews, w 2019 roku producent wypuści na rynek w sumie dziewięć modeli z serii Galaxy A. Jedna trzecia z nich zostanie wyposażona w zintegrowany z wyświetlaczem czytnik linii papilarnych. Jeśli źródło się nie myli, rozwiązanie to znajdzie się na pokładzie Galaxy A90, Galaxy A70 i Galaxy A50.

źródło: Mysmartprice

na zdjęciu głównym: Samsung Galaxy A30 i A50