Reklama
Samsung Galaxy A51 / fot. Kacper Żarski
Samsung Galaxy A51 / fot. Kacper Żarski

Smartfony Samsung Galaxy A również mogą otrzymać dłuższe wsparcie

Nie tylko topowe, drogie modele mogą otrzymać dłuższy cykl wydawania aktualizacji. Niewykluczone, że smartfony Samsung Galaxy A także dostaną lepsze wsparcie.

Reklama

Koreańczycy obiecali dłuższe wsparcie

W poprzednim tygodniu dowiedzieliśmy się o planach Samsunga związanych z poprawieniem polityki aktualizacji topowych smartfonów – modeli z linii Galaxy S i Galaxy Note. Południowokoreańska firma, przy okazji sierpniowego Galaxy Unpacked, obiecała, że wybrane urządzenia będą mogły liczyć na aktualizacje Androida nawet przez „trzy generacje”.

Powyższa deklaracja oznacza, że właściciele droższych smartfonów otrzymają dostęp do najnowszych funkcji i zabezpieczeń, bez konieczności częstego wymieniania urządzeń na nowsze. Producent zaznaczył jednak, że dostępność funkcji i zabezpieczeń może zależeć od urządzenia i kraju.

Prawdopodobnie, właściciele smartfonów Samsung Galaxy S10, a także Galaxy Note 10, dostaną aktualizację do Androida 11 i Androida 12. Z kolei osoby, które zdecydowały się na tegoroczne S-ki i Note’y, powinny otrzymać jeszcze Androida 13.

Samsung Galaxy A90.
Samsung Galaxy A90 z dłuższym wsparciem? Tak, to możliwe (fot. Samsung)

Owszem, nie mamy do czynienia z równie długim cyklem, jak w przypadku iOS. Mimo tego, zapowiedzianie zmiany to krok w dobrym kierunku i niewykluczone, że aktualizacje przez trzy generacje dla wielu osób okażą się w zupełności zadowalające.

Linia Samsung Galaxy A również z lepszym wsparciem

Na początku należy zaznaczyć, że nie mamy do czynienia z oficjalną informacją, potwierdzoną przez Samsunga. Rewelacje oparte są jednak o źródła, które jak najbardziej możemy uznać za wiarygodne.

W komunikacie dotyczącym pomocy technicznej, przedstawiciel Samsunga poinformował właściciela Galaxy A90, że jego urządzenie może otrzymać okres aktualizacji trwający trzy lata. Ponadto, pojawiają się głosy, że koreański producent ma rozważać rozszerzenie nowej polityki aktualizacji o droższe smartfony Galaxy A i tablety, które zadebiutowały po wydaniu Galaxy S10.

Serwis Android Authority słusznie zauważa, że użytkownicy modeli Samsung Galaxy A nie powinni się jeszcze ekscytować. Jak już wspomniałem, informacja nie została jeszcze potwierdzona. Dodatkowo, nawet jeśli faktycznie firma obecnie rozważa wydłużenie wsparcia, to niekoniecznie wiąże się to z faktycznym planem wprowadzenia zmian.