Samsung Galaxy S6 i Galaxy A52 2017 (fot. Tabletowo)

Ogromna akcja aktualizacji milionów starych smartfonów Samsunga!

Najbliższe miesiące będą sporym wyzwaniem dla Samsunga. Setki milionów starych smartfonów, które nie są już oficjalnie wspierane, otrzymają krytyczną aktualizację.

Aktualizacja dla staruszków Samsunga

Koreańczycy przeprowadzają jedną z największych akcji związanych z aktualizowaniem smartfonów, jakie widzieliśmy. Dotyczy ona w dużej mierze urządzeń, które już od dawna nie są wspierane.

Zewsząd docierają do nas sygnały, że sporo starszych urządzeń Samsunga otrzymuje łatkę oprogramowania związaną z działaniem modułu GPS. Producent nie precyzuje, co dokładnie musi naprawić, ale rzecz najwyraźniej jest na tyle ważna, że akcja obejmuje także te modele, które już lata temu pożegnały się z regularnymi aktualizacjami bezpieczeństwa.

Przy okazji publikacji artykułu o aktualizacjach przygotowanych dla smartfonów Galaxy S8, Galaxy S7, potwierdziliście nam instalację łatek także dla modeli Galaxy Note 8 i Galaxy Note 9, a nawet dla Galaxy S5 Neo z 2015 roku.

Samsung Galaxy S5 Neo. Tak, ten zabytek też dostanie aktualizację

Inne źródła wskazują także na poprawkę rozsyłaną dla innych urządzeń: Galaxy Alpha oraz Galaxy A7 (2018). Ten pierwszy jest prawdziwym reliktem, bo pochodzi z 2014 roku. Oznacza to, że Samsung postarał się o aktualizację dla sprzętu, który ma osiem lat na karku!

Wyczekujcie informacji o aktualizacji

Zakładamy, że znakomita większość z Was korzysta raczej z nowszych smartfonów niż ośmioletnie. Jednak chyba dość częstym zjawiskiem jest oddawanie starszych modeli urządzeń dzieciom lub starszemu pokoleniu, które używa telefonów wyłącznie do dzwonienia. Wtedy możemy dostać sygnał o aktualizacji właśnie na takich sprzętach.

Jeśli macie info dotyczące łatki oprogramowania na jakimś innym starszym smartfonie Samsunga spoza listy, dajcie znać w komentarzach. Być może skorzystają z niego inni użytkownicy tego samego modelu!