Saints Row

Saints Row opóźnione o kilka miesięcy

Saints Row – jedna z najbardziej wyczekiwanych gier 2022 roku – zadebiutuje na rynku z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Powód? Konieczność dopracowania tytułu w kilku kluczowych obszarach.

Reklama

Nowa data premiery Saints Row

Na Saints Row czekam z wyjątkową ciekawością. Do poprzednich części czuję ogromny sentyment i liczę, że za jakiś czas podobne emocje będę żywić do najnowszej odsłony serii. Niestety, przyjdzie mi jeszcze trochę poczekać, bo premierę gry przełożono z 25 lutego 2022 roku na 23 sierpnia 2022 roku. Oficjalnym powodem jest konieczność zaimplementowania niezbędnych poprawek.

Saints Row Santo Ileso
Witajcie w Santo Ileso!

Informację tę przekazał Jim Boone, piastujący stanowisko dyrektora kreatywnego studia Volition. Dowiedzieliśmy się m.in., że bezpośrednim powodem opóźnienia był wpływ pandemii na harmonogram działań produkcyjnych:

Saints Row nie ukaże się w pierwotnie zapowiedzianej dacie 25 lutego 2022 roku, zamiast tego zadebiutuje na całym świecie 23 sierpnia 2022 roku. Szczerze mówiąc, nie doceniliśmy wpływu, jaki COVID będzie miał na nasz harmonogram, chociaż wszyscy bardzo szybko przystosowali się do pracy w domu i nadal byli niesamowicie produktywni. Jednak ze względu na rozmiar i zakres naszego nowego Saints Row, stało się jasne, że aby stworzyć jak najlepszą grę, musimy dać naszemu zespołowi więcej czasu.

Jim Boone dodał także, że Saints Row będzie największą i w jego opinii najlepszą częścią ze wszystkich. Nie powiem, żebym nie podchodził do tych zapewnień z pewną rezerwą, ale z drugiej strony gorąco trzymam za ten tytuł kciuki. I nie – wcale nie oczekuję kalki z GTA – wręcz przeciwnie. Saints Row to marka, która zasłynęła abstrakcyjnym humorem, rozbudowaną historią i bogatym w szczegóły otwartym światem. I właśnie tego oczekuję od kolejnej produkcji.

Osoby, które żywiły nadzieję, że twórcy wprowadzą jeszcze większe poprawki dotyczące fabuły, postaci czy grafiki muszą się niestety nastawić, że nic takiego nie będzie miało miejsca. Wspomniane poprawki dotyczą raczej kwestii czysto technicznych. Jak to wyjdzie w praniu? Cóż, przekonamy się dopiero 23 sierpnia 2022 roku. Ja już nie mogę się doczekać!

Czym jest Saints Row?

Nadchodzące Saints Row to już piąta odsłona bardzo znanego cyklu gangsterskich gier akcji. W tej części przeniesiemy się do miasta Santo Ileso, aby stworzyć swój własny gang.

Saints Row

Tytuł ten stawia przede wszystkim na ogromny otwarty świat, swobodę działań gracza, rozbudowane elementy akcji i angażującą fabułę. Piąta część jest prequelem całej serii. Zaoferuje ona zarówno tryb singleplayer, jak i tryb kooperacji.