Sackboy: A Big Adventure

Sackboy: A Big Adventure na zwiastunie fabularnym z rozgrywką z PlayStation 5

Dokładnie miesiąc pozostał do premiery PlayStation 5, a przynajmniej gdy mówimy o USA i Japonii, bo w Europie konsola zadebiutuje tydzień później – 19 listopada 2020 roku. Sackboy: A Big Adventure – kolejna przygoda bohatera znanego z LittleBigPlanet – będzie gotowa od razu na pierwszą, światową premierę.

Myślę, że trudno nie kojarzyć tej Szmacianki z marką PlayStation. Jeżeli jednak rzeczywiście tytuł ten nic Wam nie mówi, to jest to gra platformowa. W Sackboy: A Big Adventure będziemy sterować bohaterem znad jego głowy albo zza jego pleców, albo jeszcze obserwować go z boku – w zależności od sytuacji.

Całą wielką przygodę możemy przejść samodzielnie w ramach trybu dla jednego gracza lub z przyjaciółmi w trybie kooperacji dla maksymalnie czterech graczy. Z tego też powodu jest to idealna gra dla rodziny.

Sackboy stawi czoło wielu niebezpieczeństwom

Na kanale PlayStation Polska na YouTube opublikowano zwiastun fabularny gry. W jego opcjach dostępne są napisy w języku polskim. Ten dwuminutowy filmik przedstawia nam Sackboya i fragmenty z rozgrywki zarejestrowane na nadchodzącej konsoli PlayStation 5.

Sackboy w ramach kampanii będzie miał za zadanie pokonać antagonistę Vexa oraz jego pobratymców, wdzięcznie nazywanych postrachami. Całość wygląda naprawdę interesująco, bo ukazuje się nam naprawdę zróżnicowany gameplay, w tym bardzo różne lokacje. Od dżungli, przez oceany, po ośnieżone góry, gdzie za każdym razem czekają na nas inne wyzwania.

Nie zabrakło oczywiście paru fragmentów z trybu kooperacji i przyznam, że wygląda to na świetną zabawę. Idealną na start z konsolą.

Ciężko powiedzieć, czy Sackboy: A Big Adventure wykorzystuje w pełni potencjał konsoli, ale na szczegóły w ramach modeli postaci nie ma co narzekać. Tak czy owak, to najnowsza i najładniejsza jak dotąd szmacianka, jaką mogliśmy zobaczyć.

Sackboy: A Big Adventure

Sackboy: A Big Adventure to jedna z gier na premierę

Chociaż w Europie konsola PlayStation 5 zadebiutuje 19 listopada 2020 roku, to 12 listopada wraz z Sackboy: A Big Adventure znajdzie się w USA i Japonii. W takim razie i my zagramy w najnowszą przygodę Sackboya na premierę.

Zobacz też: