Co kupowali Polacy w 2016 roku? Rynek smartfonów w Polsce | Tabletowo.pl

Co kupowali Polacy w 2016 roku? Rynek smartfonów w Polsce

Dołącz do dyskusji 0

Jak myślicie, jaki producent sprzedał w 2016 roku w naszym kraju najwięcej smartfonów? Tak, to Samsung. Jednak dominacja tej firmy na rodzimym rynku zaczyna topnieć, gdyż dogania ją Huawei. W zeszłym roku 8 milionów smartfonów znalazło u nas swoich nabywców, z czego 60% zakupiono u operatorów.

Polska zajęła drugie miejsce spośród krajów środkowej Europy, jeśli chodzi o skalę sprzedaży smartfonów. 35% naszego rynku zawłaszczył sobie Samsung. Najlepiej sprzedającymi się modelami zostały Galaxy J5 (2016) i Galaxy J3 (2016).

Na drugim miejscu znalazło się Huawei, które ma w naszym kraju coraz silniejsze wpływy. Konsumenci przestali bać się „chińskich smartfonów”, co od razu znalazło swoje odzwierciedlenie w słupkach sprzedaży. Najchętniej wybieranymi urządzeniami były Huawei P8 Lite i Huawei P9 Lite.

Jak widać, walka o dominację na polskim rynku smartfonów odbywa się na polu średnich półek cenowych. To właśnie nieco tańsze propozycje, które mogą pochwalić się zadowalającą wydajnością, a wyglądają przy tym często jak produkty premium, będą ważne dla Samsunga i Huawei w tym roku. Koreańczycy zaprezentowali swoją tegoroczną serię A, zaś Huawei od wczoraj sprzedaje w naszym kraju nową wersję modelu P9 Lite (2017) i przymierza się do zaprezentowania P10 Lite.

Ciekawe, czy nadejdzie taki czas, gdy Huawei prześcignie Samsunga w Polsce. Ten bastion Androidowców od lat jest zdominowany przez produkty koreańskiej firmy. Jak jednak pokazują świetne wyniki Huawei, nie ma nic niemożliwego. Na pewno ten rok będzie pod tym względem interesujący.

źródło: Strategy Analytics dzięki GSMmaniak, MoreNews

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona