Android Pay płatności mobilne

Właśnie mija rok, odkąd Android Pay jest dostępny w Polsce

W ostatni piątek, 17 listopada 2017 roku, minął dokładnie rok od startu Android Pay w Polsce. Usługa niewątpliwie odniosła sukces w naszym kraju, chociaż przed Google jeszcze dużo wysiłku i pracy, aby rozpowszechnić ją na masową skalę. Mimo wszystko przez ostatni rok i tak dużo się wydarzyło.

Przyznaję, że początkowo do Android Pay osobiście podchodziłem raczej jako do kolejnej ciekawostki, o której zaraz i tak zapomnę. Google postarało się jednak, aby zaczęło z niej korzystać coraz więcej osób. Mnie osobiście przekonała do tego promocja, dzięki której za samo zarejestrowanie karty w usłudze dostawało się bon o wartości 20 złotych do wykorzystania w sieci sklepów Żabka i Freshmarket (żeby było śmieszniej, nie wykorzystałem go, ponieważ stracił ważność wcześniej niż w końcu się wybrałem, aby go zrealizować – moja strata).

Początkowo z Android Pay mogli korzystać wyłącznie klienci trzech banków: Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe oraz BZ WBK. W kolejnych miesiącach do tego grona dołączały jednak kolejne: Nest Bank (marzec 2017), mBank (kwiecień 2017), Orange Finanse, Eurobank (czerwiec 2017), BNP Paribas (wrzesień 2017) i Getin Bank (listopad 2017). W dodatku obsługa Android Pay pojawiła się także w aplikacjach Uber (luty 2017), Allegro (marzec 2017), iTaxi, Pyszne.pl (czerwiec 2017) i SkyCash (wrzesień 2017).

Google zapewnia, że wkrótce z Android Pay będą mogli korzystać klienci również innych banków. Nie można też zapominać, że co chwilę pojawiają się nowe promocje, które mają zachęcić już upoważnionych do rozpoczęcia przygody z tą usługą. Aktualnie są one dostępne w Alior Banku, Orange Finanse, BZ WBK i Allegro (szczegóły na temat każdej z nich znajdziecie pod linkami). Do tego obecnie w aplikacji Android Pay można zbierać wirtualne figurki superbohaterów z filmu Liga Sprawiedliwości – wystarczy płacić smartfonem.

Rok Android Pay w Polsce (fot. Google)

Korzystasz z Android Pay?

Źródło: Google (dzięki @Dritone za linka!)