Netflix Polska

Rodzina Galaxy S10 już z certyfikacją HDR. Samsung Galaxy M10, M20 i M30 z jakością HD

Jeden z najpopularniejszych usługodawców w świecie VOD nie kazał fanom Samsunga długo czekać. Pojawiło się właśnie oficjalne wsparcie dla HDR-a dla najnowszych flagowców oraz rozdzielczości HD dla wybranych urządzeń ze średniej półki. Jakie smartfony znajdziemy na zaktualizowanej liście?

Netflix lubi chwalić się dodaniem nowych, zgodnych z certyfikacją HDR lub HD, urządzeń do swojej listy. Wbrew pozorom to dość ważna wiadomość, bowiem – patrząc po popularności usługi w Polsce – wiele osób będzie mogło cieszyć się z obrazu w nieco wyższych detalach, które o wiele bardziej będą cieszyć wzrok. Ostatecznie, nawet treści na flagowcach od Samsunga mogą wyglądać nieco lepiej, prawda?

Reklama

Do grona urządzeń, które wspierają HDR, dołączyły:

Jeśli włączycie aplikację Netfliksa i przejdziecie do ustawień, powinniście tam teraz odnaleźć odpowiednio oznaczony tryb. Producent nie zatrzymał się jednak na jakości HDR, postanawiając, że warto byłoby też zaoferować wsparcie dla obsługi HD dla smartfonów z nieco niższej półki cenowej. W ten prosty sposób, do grona urządzeń, które obsługują rozdzielczość Standard HD, dołączyły:

Do grona układów, które stały się kompatybilne z trybem HD, dołączyły:

Lista urządzeń, które są zgodne z omawianymi w tym wpisie rozdzielczościami i standardami, jest dość długa. Możecie zapoznać się z nią w całości klikając w ten link. Kto wie, być może dopiero wtedy dowiecie się o tym, że Wasz telefon daje możliwość odpalania materiałów w jakości HDR? Nie wykluczam takiego scenariusza. Ostatecznie, z sobie znanych względów – ani producenci ani Netflix nie pompują tego balonika z jakością HDR zbyt mocno. Jest to urozmaicenie i ciekawostka, która – jak wynika z moich obserwacji – daje fajne efekty i wcale nie zjada transferu w zawrotnym tempie, jednak przypominam sobie o niej zwłaszcza w takich chwilach jak ta: gdy czytam o tym, że do grona kompatybilnych smartfonów dołączają kolejne nowości.

A Wy, korzystacie z trybu HDR w Netflixie? A może uważacie, że nie jest on nikomu potrzebny do szczęścia? Dajcie znać w komentarzach.

źródło: AndroidPolice