Zamierzasz kupić smartfon Huawei z serii P30 (w tym lite)? Dostaniesz roczną ochronę ekranu za darmo

Artykuł sponsorowany

Wakacje są idealnym terminem, by wystartować z promocją, w ramach której świeżo zakupione smartfony zostają objęte ochroną wyświetlacza. Z takiego założenia wyszedł Huawei, który w ramach najnowszej oferty oferuje roczną, bezpłatną ochronę ekranu dla smartfonów z serii P30, czyli Huawei P30 Pro, Huawei P30 i Huawei P30 lite.

Aby skorzystać z promocji, należy kupić smartfon Huawei pochodzący z serii P30 w dniach 8-31 lipca 2019 roku. Oznacza to, że z bezpłatnej usługi serwisowej będą mogli skorzystać jedynie nowi użytkownicy – dotychczasowi nie będą nią objęci (a szkoda). Co ważne, by być uprawnionym do bezpłatnej naprawy stłuczonego ekranu lub uszkodzonej tylnej obudowy, telefon należy zarejestrować w aplikacji HiCare (a konkretniej w zakładce „Ja”) w terminie do 31 lipca.

Z punktu widzenia przyszłych użytkowników smartfonów Huawei istotna wydaje się informacja, że w sytuacji, gdy uszkodzeniu ulegnie zarówno ekran, jak i tylna obudowa telefonu, Huawei – w ramach usługi Huawei Cares – wymieni za darmo obie części podczas jednorazowej naprawy przewidzianej w regulaminie. Z oferty będzie można skorzystać wysyłając telefon do serwisu w ramach darmowej przesyłki door-to-door lub pozostawić osobiście w salonie, w którym dokonano zakupu telefonu.

Dodatkowo warto mieć na uwadze, że skorzystanie z usługi Huawei Cares nie ma wpływu na status gwarancyjny telefonu. Jeśli uszkodzenie telefonu okaże się poważniejsze niż defekt szyby lub obudowy, pozostałe wady zostaną naprawione odpłatnie lub bezpłatnie w zależności od warunków gwarancji.

A czego o smartfonach Huawei P30 mogliście nie wiedzieć?

P30 lite jest smartfonem stojącym nieco z boku flagowych modeli P30 i P30 Pro. Wszystko za sprawą jego średniopółkowego rodowodu, co nie jest jednak złe. W swojej półce cenowej wypada bardzo dobrze – zwłaszcza ze względu na aparat ze świetnym trybem nocnym i ultraszerokim kątem, ale nie tylko. Patrząc na jego parametry na pierwszy plan wysuwa się NFC, USB typu C, szybki czytnik linii papilarnych, dual SIM i, nie zapominajmy, 3.5 mm jack audio. Ale same komponenty to przecież nie wszystko.

Nie tak dawno mogliście przeczytać recenzję Huawei P30 lite autorstwa Denisa, a wcześniej mój test Huawei P30 Pro (P30 będzie niebawem). Dziś przybliżę Wam ten sprzęt, a konkretnie funkcje przez niego oferowane, o istnieniu których mogliście nie wiedzieć. Jeśli dokładnie czytacie teksty publikowane przez nas na Tabletowo, poniższe funkcje nie będą dla Was żadnym zaskoczeniem. Jeśli jednak zaczynacie przygodę z Huawei, obecność części z nich może Was pozytywnie zaskoczyć.

Wideodzwonek

Jeśli myśleliście, że w temacie dzwonków telefonicznych, po przejściu z monofonicznych na poli, a później na empetrójki, niewiele może się zadziać, byliście w dużym błędzie. Do każdego kontaktu w najnowszych smartfonach Huawei możecie przypisać inny wideodzwonek, co oznacza, że gdy dana osoba będzie do Was dzwonić, zamiast standardowej muzyczki usłyszycie nagrany dźwięk będący podkładem do zarejestrowanego wideo. Nie ukrywam – bardzo mi się ta opcja podoba!

Jak ustawić dzwonek wideo? To proste. Wchodzimy w aplikację Telefon, szukamy interesującą nas osobę spośród kontaktów, klikamy na “dzwonek”, a następnie z góry listy wybieramy “wideodzwonki”, gdzie otrzymujemy dostęp do nagranych wcześniej filmików. Wybieramy jeden z nich, zatwierdzamy i voilà.

Proste uruchamianie nagrywania ekranu

Jeśli chcemy pokazać znajomemu, jak coś zrobić na telefonie (to taki przykład z mojego życia), to najprościej to… nagrać. Nic więc dziwnego, że nagrywanie widoku ekranu stało się w ostatnim czasie dość popularne. Huawei wychodzi temu naprzeciw, dzięki czemu w smartfonach tej firmy pojawiła się bardzo intuicyjna opcja włączania nagrywania ekranu przez jednoczesne wciśnięcie przycisku Volume Up+ i włącznika. Prościej się chyba nie da.

Aplikacja bliźniacza

Aplikacja bliźniacza nie jest może niczym nowym, ale wciąż mało kto wie, że taka funkcja istnieje. A szkoda, bo jest bardzo przydatna – pozwala korzystać na jednym urządzeniu z dwóch kont w aplikacjach społecznościowych, takich jak Facebook, Messenger czy WhatsApp (Skype czy Gadu Gadu już nie). Po ustawieniu aplikacji bliźniaczej na telefonie zainstalowane są dwie takie same aplikacje. Jak je rozróżnić? To proste – druga z nich przy ikonie programu ma widoczną dwójkę. To świetne ułatwienie dla wszystkich osób, które potrzebują korzystać z dwóch kont w programach, które tego nie umożliwiają (w przeciwieństwie np. do Twittera czy Instagrama, gdzie taka opcja jest domyślnie).

Huawei Share

Pewnie zastanawialiście co zrobić w chwili, gdy chcecie wysłać do kogoś stojącego obok kilkadziesiąt zdjęć w oryginalnej jakości. Bluetooth – jasne, ale będzie to trwało wieki. Wgranie na chmurę i udostępnienie linku do folderu? Dobry pomysł, ale czas udostępnienia fotek wydłuży się nie tylko o wysyłanie, ale i pobieranie ich z dysku. Odpowiedzią jest Huawei Share, ale z jednym ograniczeniem – pozwala na wysyłkę sporej ilości plików tylko między urządzeniami Huawei. Faktem jest jednak, że przesyłanie plików jest wtedy wręcz błyskawiczne, niezależnie od tego, jak dużo ich jest. Dodatkowo warto wiedzieć, że Huawei Share pozwala udostępniać pliki komputerom podłączonym do tej samej sieci. Mała rzecz, a cieszy.

Sterowanie ruchem

Wiele osób nie wie, że P30 lLite można obsługiwać za pomocą wybranych gestów. Oto one:

  • odwróć, by wyciszyć – wycisza połączenia przychodzące i/lub alarmy,
  • podnieś, by wybudzić telefon lub zmniejszyć głośność dzwonka przychodzącego połączenia lub alarmów,
  • przyłóż do ucha, by odebrać połączenie czy wykonać połączenie,
  • wykonaj zrzut ekranu poprzez przesunięcie trzech palców po ekranie w dół.

Tryb prosty

Na koniec funkcja, z której Wy osobiście prawdopodobnie korzystać nie będziecie. Ale z całą pewnością docenią ją osoby starsze lub o słabszym wzroku. To właśnie ten tryb odpowiada za powiększenie i zarazem uproszczenie elementów ikon i całego interfejsu tak, by był dużo bardziej przyjazny i zrozumiały dla tych, którzy ze smartfonami nieszczególnie są zaznajomieni.

Oprócz tego warto zwrócić uwagę na:

– filtr światła niebieskiego (w ustawieniach ekranu jako Ochrona wzroku),
– zarządzanie czasem korzystania (identyfikowane jako Higiena cyfrowa),
– tryb obsługi jedną ręką.

To oczywiście nie wszystkie funkcje, jakie znajdziemy w smartfonach Huawei, w tym również P30 lite. Wybrałam jednak te, które faktycznie w jakiś sposób wyróżniają się na tle konkurencji i/lub o których sporo osób nie słyszało.

Dajcie znać czy przed zapoznaniem się z niniejszym tekstem któraś z opcji była Wam obca.

Wpis powstał przy współpracy z Huawei Polska