Rocket League
Rocket League / Psyonix

Gracze Rocket League otrzymają 3 pierwsze DLC za darmo

Rocket League już niedługo obchodzić będzie swoje 5 urodziny. Jak widać nabycie Psyonix przez Epic dobrze wpłynęło na kondycję samochodowej piłki nożnej, bo wraz z ciągle wzrastającą liczbą graczy idą aktualizacje i darmowe DLC.

Niedawno informowaliśmy Was o zmianach w systemie skrzynek w Rocket League. W skrócie mają one zostać zamienione w schematy, które możemy wykupić za daną kwotę, a w grze pojawi się sklep na wzór tego z Fortnite’a. Aktualnie trwa event Halloweenowy we współpracy ze Stranger Things. Jakie inne nowości mają dla nas twórcy gry na sezon świąteczny?

Reklama

Grudzień to koniec Sezonu 12. Po raz pierwszy nagrodą będą uniwersalne animowane naklejki na samochód. Różnić się będą kolorem przypisanym do danej ligi (brąz, srebro, platyna, diament, champion i grand champion, otrzymujemy również wszystkie nagrody z niższych lig). Jak prezentują się w grze możecie sprawdzić na filmie poniżej:

Jedną z ciekawszych nowości w grze będzie dodanie zupełnie za darmo 3 pierwszych DLC jakie zostały udostępnione. Są to kolejno: Supersonic Fury, Revenge of the Battle-Cars i Chaos Run. Oznacza to, że tak naprawdę każdy gracz otrzyma Dominusa, Takumi, Scaraba, Zippiego, Rippera, Groga i wszystkie animacje/koła/naklejki związane z tymi paczkami. Nie wiadomo kiedy dokładnie DLC zostaną dodane do gry, ale ma to nastąpić już niedługo. Tymczasem zostały one zdjęte ze wszystkich sklepów i jeśli kupiliście któreś z nich 1 października lub później możecie prosić o zwrot pieniędzy sklep, w którym dokonaliście zakupu.

Rocket League
Darmowe DLC znajdziemy w sklepie, ale w żaden sposób nie będziemy w stanie ich kupić / własne

Z mniejszych aktualizacji – udostępniona zostanie możliwość archiwizacji przedmiotów. Jeśli nie lubicie i nie chcecie oglądać danych kół, aut i tym podobnych, będziecie mogli je zarchiwizować, aby nie wyświetlały się Wam z resztą przedmiotów. Te i inne usprawnienia odnośnie zarządzania ekwipunkiem w życie wejdą wraz ze schematami.

W połowie grudnia wystartuje również kolejny event świąteczny Frosty Fest, w którym za darmo będziemy mogli zdobyć skórki i inne przedmioty kosmetyczne. Na początku grudnia zakończy się obecny Rocket Pass, a udostępniona zostanie jego piąta wersja. Zobaczymy, czy zmiana modelu biznesowego wyjdzie grze na dobre, ale patrząc na sukces Fortnite’a – o nic bym się nie martwił.

Rocket League
Rocket League / Psyonix

Źródła: Psyonix