Epic Games wykupiło studio Psyonix. Co to zmienia dla graczy „Rocket League”?

Epic jest bardzo zdeterminowany w swoim dążeniu do gromadzenia pod swoimi skrzydłami coraz większej liczby gier na wyłączność. Biorąc pod uwagę tę filozofię działania, niektórzy obawiali się, że po przejęciu przez tę firmę producenta „Rocket League”, gra ta zniknie ze Steam i stanie się kolejną kartą przetargową w rękach Epic Games.

Reklama

Psyonix na swoim blogu ogłosił, że dołącza do rodziny Epica. Nie wspomniano, o jaką kwotę może chodzić, jeśli chodzi o przejęcie, ale może to być niemała sumka. Zgodnie z oficjalną informacją, gra „Rocket League” trafi do sklepu Epic Games Store jeszcze przed końcem 2019 roku. Nie dziwne, że spowodowało to pojawienie się pytań, co w takim razie z grą, którą można nabyć także na Steamie? W dalszym ciągu będzie tam dostępna. Zgodnie z zapewnieniami dewelopera, w tej materii nic się nie zmieni.

W ogóle dla graczy „Rocket League”, przejęcie przez Epic nie powinno być odczuwalne. Psyonix zapewnia, że gracze, którzy kupili grę na Steamie, nadal będą wspierani. Jednak mając za plecami takiego giganta jak Epic Games, studio będzie mogło zwiększyć inwestycje w e-sport.

Reklama

Trzeba jednak podkreślić, że przyszły los „Rocket League” na Steamie nie jest dokładnie określony. Gra może nie być tam dostępna po wsze czasy. Być może Psyonix zdecyduje, że po jakimś czasie obecności w Epic Games Store, utrzymywanie jej na serwerach Steama nie będzie już opłacalne. Taki ruch na pewno nie spodobałby się wszystkim graczom, choć najpewniej i negatywne reakcje tłumu były brane pod uwagę podczas omawiania współpracy między Psyonix i Epic Games.

Umowa ma zostać domknięta pod koniec maja lub na początku czerwca, oczywiście o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Właściciele PlayStation 4 wreszcie mogą grać w Rocket League z użytkownikami Xboksa, Switcha czy PC

źródło: Psyonix przez Engadget