Roaming krajowy w Play będzie lepszy. Tako rzecze rzecznik Play | Tabletowo.pl

Roaming krajowy w Play będzie lepszy. Tako rzecze rzecznik Play

Dołącz do dyskusji 0

Ograniczenie prędkości roamingu krajowego w Play nie spotkało się z aprobatą klientów tej sieci, i trudno się im dziwić. 1,5 Mbit/s przy pobieraniu danych korzystając z cudzej infrastruktury sieciowej to niewiele. Dlatego Marcin Gruszka, Rzecznik sieci Play, przekazuje dość prostą informację, którą można skrócić w dwóch słowach: „będzie lepiej”.

Słowa rzecznika Play brzmią bardziej jak obietnica niż jak konkretna informacja dotycząca zwiększenia prędkości pobierania danych w roamingu krajowym:

„Będzie zdecydowanie lepiej, niż do tej pory”

Marcin Gruszka podkreśla też, że różnica powinna być mocno odczuwalna. Nie podano żadnych dokładnych danych, ale można by się spodziewać, że prędkości zostaną zwiększone dwukrotnie względem dotychczasowych 1,5 Mbit/s. Niektórzy użytkownicy już raportują o prędkościach 4 Mbit/s w roamingu krajowym.

Roaming krajowy w PLAY będzie się dalej zmieniał. W przyszłym roku wejdzie w życie porozumienie z Orange, na mocy którego pomarańczowi udostępnią fioletowym możliwość korzystania z technologii 4G LTE w roamingu krajowym (na razie Play korzysta z technologii Orange dla 2G i 3G).

Koniec końców wychodzi na to, że rzeczywiście mamy swoisty „powrót do przyszłości”, do którego zresztą widzieliśmy nawiązanie we vlogu Marcina Gruszki. Play najpierw ograniczył prędkości roamingu krajowego, następnie obniżył je ponownie, a teraz znów je podwyższa do poziomu (najwyraźniej) nieco przekraczającego prędkość połączeń sprzed drugiej zmiany. Przyszłość wróciła więc do przeszłości, gdy ograniczenie kończyło się na 3 Mbit/s.

Jesteśmy też szczęśliwi, że Marcin Gruszka o nas wspomniał w swoim materiale. Dziękujemy za pozdrowienia i nowe informacje :) Dobre wieści #zawszespoko :)

źródło: Play

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona