Ważne

Play kończy z roamingiem krajowym?! (Aktualizacja)

Wiele wskazuje na to, że roaming krajowy, jaki znaliśmy w wykonaniu fioletowego operatora, odchodzi do historii. Sieć wprowadziła kolejną modyfikację w tym segmencie swoich usług i wydaje się, że dla wielu osób mogą być to zmiany trudne do zaakceptowania.

Play wyróżnia się pod wieloma względami. Zawsze bardzo kibicowałem operatorowi w ich pościgu za Wielką Trójką, który jest zresztą dla fioletowych pasmem sukcesów. Roaming krajowy to kilka lat temu była więcej niż ciekawa propozycja, która pozwalała nadgonić pewne braki w infrastrukturze operatora. Wygląda jednak na to, że Play na dobre rezygnuje z tej formy współpracy z innymi krajowymi operatorami.

Przypomnijmy tu pokrótce, że pierwsze zakusy sieć poczyniła całkiem niedawno: od grudnia ubiegłego (2016) roku Play zaczął ograniczać prędkość przesyłu danych w roamingu krajowym do maksymalnie 3 Mbit/s. I choć nie spotkało się to z aprobatą sporej grupy klientów, to z początkiem czerwca sieć zmniejszyła ten limit do 1,5 Mbit/s. A jak donoszą użytkownicy na forum operatora, nie ma już możliwości zalogowania się w ramach roamingu krajowego do Orange i T-Mobile.

Pewne poszlaki odnajdziemy też na stronie Play, gdzie napisano:

Zmiany listy partnerów roamingowych w ramach ww. sieci nie podlegają procesowi udzielenia zgody przez Klienta i mają zapewnić jeszcze lepszy stopień świadczonych przez Play usług. Partnerzy roamingowi oznaczają sieć T-Mobile, sieć Plus oraz sieć Orange. Lista partnerów roamingu krajowego nie jest elementem umowy i może ulec zmianie. W chwili obecnej udostępniamy Tobie możliwość korzystania z sieci co najmniej jednego, wybranego przez nas partnera roamingowego.

Słowo klucz to „co najmniej jednego, wybranego przez nas partnera roamingowego”. Wygląda na to, że sieć próbuje ułożyć sobie model roamingu krajowego w zupełnie inny sposób niż ten, który znaliśmy od lat. Można też domniemywać, że na dziś dzień ten co najmniej jeden operator, to Plus. Czy ten stan rzeczy przetrwa próbę czasu? A może to dopiero początek większej rewolucji u fioletowego operatora? Wydaje się, że na odpowiedzi trzeba będzie jeszcze odrobinę poczekać.

źródło: Play.pl, forum Play za Antyweb.pl

Aktualizacja

Jak poinformował właśnie Marcin Gruszka, rzecznik sieci Play, operator cały czas będzie oferował roaming krajowy w ramach sieci T-Mobile. Poniżej cytujemy fragment oświadczenia, z którego całą treścią możecie zapoznać się pod tym linkiem:

(…)fakty są takie, że nie likwidujemy roamingu i dalej współpracujemy ze wszystkimi partnerami starając się optymalnie wykorzystać udostępnione nam zasoby. Koniec roamingu w Timo? Absolutnie NIE. Nasz umowa obowiązuje jeszcze wiele lat i mamy zamiar z niej non stop korzystać. (…)

źródło: Blogplay

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona