Reklama

Uniwersum League of Legends zostanie poszerzone o grę MMORPG

Riot Games ma za sobą 10 lat sukcesu League of Legends, a mimo to wciąż inwestuje w nowe marki, poszerzające i tak już spore uniwersum swojej gry MOBA. Rozpoczęły się prace nad nowym tytułem MMORPG, osadzonym w świecie LoL-a.

Reklama

League of Legends będzie mieć własne MMORPG

Greg Street, który jest wiceszefem działu Własności intelektualnej i rozrywki w Riot Games, przekazał dzisiaj na swoim twitterowym koncie informację, która rozpaliła wyobraźnię tysięcy fanów League of Legends. Ujawnił bowiem, że jego firma pracuje nad dużym projektem gry MMO, osadzonej w uniwersum tak dobrze znanym graczom MOBA. Stwierdził, że jest to odpowiedź na powtarzające się prośby wielu fanów LoL-a.

To bardzo wczesny etap, w którym Riot Games dopiero zatrudnia specjalistów, którzy mogliby przysłużyć się przyszłej grze. Spodziewać się więc można, że jej powstawanie potrwa lata.

Riot Games jest zajęte jak nigdy

Choć branża gamingowa nie znosi pustki, to jeśli chodzi o świat LoL-a, nie można narzekać na nudę. Riot Games rozwija przecież takie tytuły jak mobilne Teamfight Tactics, multiplatformową karciankę Legends of Runeterra czy niedawno uruchomione League of Legends: Wild Rift.

Mało tego, Riot ma jeszcze w planach bijatykę, animowany serial i uruchomienie specjalnej platformy Riot Forge, ułatwiającej niezależnym deweloperom tworzenie gier w świecie League of Legends. Jednocześnie, firma pracuje nad rozwojem Valorant, mając nadzieję, że ta wieloosobowa strzelanka powtórzy sukces LoL-a.

Jak widać, robota wręcz pali się w rękach deweloperom z Riot Games, więc tym bardziej jesteśmy zainteresowani, co takiego przygotują oni w związku z wejściem w gatunek MMORPG.