RIM sprzedał* pół miliona tabletów BlackBerry PlayBook w Q1

Reklama

Pod koniec września ubiegłego roku firma Research In Motion zaprezentowała swój pierwszy i jak dotąd jedyny tablet internetowy BlackBerry PlayBook (już chodzą słuchy o kolejnymi, tym razem z ekranem 10″). W sklepach – początkowo jedynie w Kanadzie i Ameryce, pojawił się w drugiej połowie kwietnia. Od tego czasu producent sprzedał pół miliona sztuk tego urządzenia.

No dobra, sprzedał to za dużo powiedziane. W rzeczywistości jednak liczby nie są zbyt łaskawe dla RIM. Kanadyjski koncern nie sprzedał pół miliona tabletów, lecz taką ilość dostarczył do sklepów w pierwszym kwartale bieżącego roku. Ile faktycznie modeli powędrowało do klienta końcowego? Tego nie wie nikt. Można się jednak spodziewać, że znacznie mniej niż 500 tysięcy.

A my wciąż czekamy na pojawienie się BlackBerry PlayBook na polskim rynku (prawdopodobnie jeszcze w wakacje). I choć jestem raczej przekonana, że w Polsce RIM nie znajdzie zbyt wielu klientów, tak czekam, by potwierdziła to (bądź nie) nadchodząca przyszłość.

Tak z czystej ciekawości: czy wśród Czytelników Tabletowo.pl są osoby zainteresowane tabletem RIM? A może są wśród Was właściciele tego modelu (jeśli tak, napiszcie kilka słów o nim :-))? Więcej na jego temat przeczytacie tutaj.

źródło