Ważne

Nadchodzi BlackBerry PlayBook 2 z ekranem 10″

O tym, że BlackBerry Playbook będzie miał większego brata, słyszymy już od dłuższego czasu. Jednak dopiero dziś poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące 10-calowego tabletu Research in Motion. Na razie urządzenie zwane jest BlackBerry Playbook 2, ale niewykluczone, że ostatecznie będzie się nazywało zupełnie inaczej.

I tak, według najnowszych informacji, urządzenie będzie posiadało ekran o przekątnej 10″ i wyższej rozdzielczości niż jego młodszy brat (skoro tak, możemy się spodziewać czegoś więcej niż 1024 x 600 – może 1280 x 800 pikseli?). Dodatkowo na pokładzie znajdziemy slot kart SIM, 4G oraz WiFi, a jego posiadacze będą mieli możliwość korzystania z BES (BlackBerry Enterprise Server).

Tablet, podobnie jak mniejsza wersja modelu, ma pracować w oparciu o platformę QNX. W sprzedaży ma być dostępny w dwóch kolorach: białej i czarnej (7″ jest tylko w czarnym).

Kiedy możemy się spodziewać oficjalnej prezentacji modelu? Tego na razie nie wiadomo. Wcześniejsze spekulacje wskazywały na to, że przed końcem roku, więc chyba można się tego wciąż trzymać.

źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona