Resident Evil Village

Resident Evil Village może pojawić się również na PlayStation 4 i Xbox One

Okres międzygeneracyjny konsol to bardzo specyficzny czas. Twórcy gier z jednej strony chcą tworzyć gry tylko na nowe konsole, by ich produkcje mogły przejść na jeszcze wyższy poziom, wynikający z nowszego i potężniejszego sprzętu. Z drugiej jednak strony perspektywa wydania gry na obu generacjach również jest kusząca, głównie ze względu na ogromną bazę posiadaczy konsol starej generacji. Co robić w takiej sytuacji? Przed podobnym dylematem stoi właśnie Capcom ze swoim Resident Evil Village.

Jak do tej pory Resident Evil Village to jedna z nielicznych zapowiedzianych gier multiplatformowych, która pojawić się miała tylko na konsolach nowej generacji i PC. Nieprzypadkowo użyłem tu słowa „miała”, bo podczas Tokyo Games Show jeden z twórców podzielił się bardzo ciekawą informacją.

Resident Evil Village również na PlayStation 4 i Xbox One?

Tsuyoshi Kanda, producent Resident Evil Village, ogłosił na Tokyo Games Show, że studio pracuje nad wersją gry na konsole obecnej generacji. Kanda podkreślił jednak w swojej wypowiedzi, żeby nie traktować jego słów jako obietnicy, bo nie wiadomo czy finalnie RE8 pojawi się na PlayStation 4 i Xbox One – wszystko zależeć będzie od jakości takiej wersji gry i jej opłacalności.

Ciekawostką jest to, że Resident Evil Village pierwotnie było planowane na konsolę… Nintendo Switch! Kto wie, może i nawet uda się z czasem przeportować grę również i na przenośne urządzenie Japończyków? ;)

Paradoksalnie również jest na to szansa! Przypomnę, że Resident Evil 7 pojawił się na Nintendo Switch w formie „Cloud Version”. Jeśli się nie mylę gra ta dostępna w takiej formie była tylko w Japonii, a i samo jej działanie było dyskusyjne.

Warto też dodać, że jakiś czas temu, do sieci trafiły informacje, że testerzy Capcomu ogrywali nową odsłonę Resident Evil na… PlayStation 4 Pro, gdzie rzekomo konsola ta bardzo dobrze radziła sobie z działaniem gry.

Jak to było w przeszłości?

Mnie kompletnie nie dziwi podejście Capcomu, w przeszłości duzi producenci decydowali się na podobne ruchy, jak chociażby Konami z Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, które w 2015 roku wydane zostało na PS3 i Xboksa 360. I to z całkiem niezłym efektem, bo ja MGS V pierwszy raz ogrywałem właśnie na swojej „trzysta sześćdziesiątce”, gdzie pomimo niskiej rozdzielczości grało się całkiem przyjemnie.

Nie zdziwię się, więc jeśli Resident Evil Village pojawi się również na PlayStation 4 i Xbox One – w brzydszej, ale nadal grywalnej wersji gry. Byle żeby nie było powtórki z Śródziemie: Cień Mordoru z Xboksa 360 i PlaySation 3 ;)

Na tę chwilę, Resident Evil Village zadebiutuje w 2021 roku na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X. To czy gra ta pojawi się na obecnej generacji konsol, okaże się w ciągu najbliższych miesięcy. Ja trzymam za to kciuki!

Zobacz również: