Resident Evil Village

Resident Evil Village może pojawić się również na PlayStation 4 i Xbox One

Okres międzygeneracyjny konsol to bardzo specyficzny czas. Twórcy gier z jednej strony chcą tworzyć gry tylko na nowe konsole, by ich produkcje mogły przejść na jeszcze wyższy poziom, wynikający z nowszego i potężniejszego sprzętu. Z drugiej jednak strony perspektywa wydania gry na obu generacjach również jest kusząca, głównie ze względu na ogromną bazę posiadaczy konsol starej generacji. Co robić w takiej sytuacji? Przed podobnym dylematem stoi właśnie Capcom ze swoim Resident Evil Village.

Jak do tej pory Resident Evil Village to jedna z nielicznych zapowiedzianych gier multiplatformowych, która pojawić się miała tylko na konsolach nowej generacji i PC. Nieprzypadkowo użyłem tu słowa „miała”, bo podczas Tokyo Games Show jeden z twórców podzielił się bardzo ciekawą informacją.

Resident Evil Village również na PlayStation 4 i Xbox One?

Tsuyoshi Kanda, producent Resident Evil Village, ogłosił na Tokyo Games Show, że studio pracuje nad wersją gry na konsole obecnej generacji. Kanda podkreślił jednak w swojej wypowiedzi, żeby nie traktować jego słów jako obietnicy, bo nie wiadomo czy finalnie RE8 pojawi się na PlayStation 4 i Xbox One – wszystko zależeć będzie od jakości takiej wersji gry i jej opłacalności.

Ciekawostką jest to, że Resident Evil Village pierwotnie było planowane na konsolę… Nintendo Switch! Kto wie, może i nawet uda się z czasem przeportować grę również i na przenośne urządzenie Japończyków? ;)

Paradoksalnie również jest na to szansa! Przypomnę, że Resident Evil 7 pojawił się na Nintendo Switch w formie „Cloud Version”. Jeśli się nie mylę gra ta dostępna w takiej formie była tylko w Japonii, a i samo jej działanie było dyskusyjne.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Warto też dodać, że jakiś czas temu, do sieci trafiły informacje, że testerzy Capcomu ogrywali nową odsłonę Resident Evil na… PlayStation 4 Pro, gdzie rzekomo konsola ta bardzo dobrze radziła sobie z działaniem gry.

Jak to było w przeszłości?

Mnie kompletnie nie dziwi podejście Capcomu, w przeszłości duzi producenci decydowali się na podobne ruchy, jak chociażby Konami z Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, które w 2015 roku wydane zostało na PS3 i Xboksa 360. I to z całkiem niezłym efektem, bo ja MGS V pierwszy raz ogrywałem właśnie na swojej „trzysta sześćdziesiątce”, gdzie pomimo niskiej rozdzielczości grało się całkiem przyjemnie.

Nie zdziwię się, więc jeśli Resident Evil Village pojawi się również na PlayStation 4 i Xbox One – w brzydszej, ale nadal grywalnej wersji gry. Byle żeby nie było powtórki z Śródziemie: Cień Mordoru z Xboksa 360 i PlaySation 3 ;)

Na tę chwilę, Resident Evil Village zadebiutuje w 2021 roku na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X. To czy gra ta pojawi się na obecnej generacji konsol, okaże się w ciągu najbliższych miesięcy. Ja trzymam za to kciuki!

Zobacz również: