(fot. DuPont Registry)

Gratka dla fanów Apple i Porsche – replika wyjątkowego Porsche 935 z 1979 roku za pół miliona dolarów

Co wyjdzie, gdy połączymy klasyczne, wyścigowe Porsche i logo nadgryzionego jabłka? Tak, coś wyjątkowego i naprawdę drogiego. Oto replika Porsche 935, którą można kupić za pół miliona dolarów.

Reklama

Porsche sponsorowane przez Apple

W 1980 roku odbyły się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej we Włoszech, sonda kosmiczna Voyager 1 zbliżyła się do Saturna, John Lennon i Yoko Ono wydali album Double Fantasy, a po torach wyścigowych jeździło Porsche 935 sponsorowane przez Apple, firmę wówczas znaną jeszcze pod nazwą Apple Computer.

Reklama
(fot. DuPont Registry)

Porsche 935 z logo jabłka miało dość krótką przygodę w wyścigach, wypełnioną zarówno miejscami na podium, jak i niezbyt udanymi debiutami – 24-godzinny wyścig Le Mans z wycofaniem się po 13 godzinach. Mimo tego, dla wielu osób ten samochód stał się obiektem pożądania, za który mogą zapłacić naprawdę sporą sumę pieniędzy.

Replika na sprzedaż

Wyścigowe Porsche ozdobione tęczowymi kolorami zostało wystawione na sprzedaż na stronie DuPont Registry. Warto zaznaczyć, że nie mamy do czynienia z oryginalnym modelem, ale z jego repliką. Jak podaje serwis AppleInsider, prawdziwe 935 jest częścią kolekcji Adama Carolli i było kupione za 4,84 mln dolarów. Obecnie jego wartość szacuje się na 8-10 mln dolarów, a więc wysoka cena repliki nie powinna nikogo dziwić.

(fot. DuPont Registry)

Z ogłoszenia dowiadujemy się, że Porsche 935 K3 ma wiele elementów zaczerpniętych z modelu GT2. Sercem jest silnik 3,8 l Twin-Turbo, który generuje imponujące ponad 700 KM i pozwala na osiągnięcie prędkości wyższej niż 320 km/h. Tak, to jak najbardziej sportowy samochód. Do tego dochodzi 6-biegowa skrzynia z GT2 oraz tylne zawieszenie stosowane w 993.

Coś czuję, że kupiec znajdzie się dość szybko. W końcu jest to Porsche, a więc przedstawiciel jednej z bardziej pożądanych marek samochodów, i to w wyjątkowym wydaniu. Cena wynosząca pół miliona dolarów nie powinna być żadną przeszkodą dla zainteresowanych osób, które chcą uzupełnić swoją kolekcję o replikę wyścigowego modelu 935, sponsorowanego przez Apple Computer.

Polecamy również:

Porsche z lat 60. ubiegłego wieku może mieć Apple CarPlay. Oto oficjalny sposób

źródło: AppleInsider, DuPont Registry