Remix Singularity zmieni smartfon z Androidem w podłączany do monitora komputer 19

Remix Singularity zmieni smartfon z Androidem w podłączany do monitora komputer

Większość z nas nosi w kieszeni smartfony przewyższające wydajnością niektóre laptopy i komputery sprzed paru lat. Wielu urządzenia mobilne z powodzeniem zastępują PC-ty, a niektórym jedyne, czego brakuje do szczęścia to jedynie większy ekran. A gdyby tak podpiąć smartfon do monitora i przekształcić go w komputer? Oto właśnie Remix Singularity.

Remix OS krążył od dłuższego czasu jako alternatywny, oparty na Androidzie system, który oferuje obsługę wielu okien na tabletach. Następnie firma rozszerzyła swoje pole działania o system pracujący na Windowsowym desktopie, otwierany w oknie. Z Remix SingularityJide chce przenieść cały ten pulpit do wnętrza naszych smartfonów i zmienić je w przenośne komputery.

Nie jest to nowa koncepcja, gdyż widzieliśmy to już przy okazji wielu pokazów trybu Continuum w Windows 10. W przeszłości byliśmy też świadkami niejednej próby związanej z uczynieniem ze smartfona mobilnego komputera, podłączanego do monitora. Jednak inicjatywa Jide jest o tyle ważna, że przenosi takie podejście na nowy grunt – rynek zarówno smartfonów jak i komputerów międzyczasie uległ zmianom. Remix Singularity działa w oparciu o nowoczesny system operacyjny i w końcu ma dostęp do sklepu Google Play.

Jak to działa? Koncepcja jest dość prosta. Używając systemu na smartfonie, będziemy korzystać z normalnego, prostego interfejsu, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Jednak po podłączeniu urządzenia do telewizora lub monitora, będziemy w stanie wyświetlić na nim pełnoekranowy Remix OS, znany z tabletów. Obsługuje on klawiaturę oraz mysz. Tak jak było w wypadku Cotinuum, będzie można użyć stacji dokującej, by podłączyć urządzenia peryferyjne oraz zapewnić zasilanie.

Remix Singularity zmieni smartfon z Androidem w podłączany do monitora komputer 20

W rozmowie z The Verge, współzałożyciel Jide, David Ko, wyjaśnił, że chciał zachować obsługę tak bardzo zbliżoną do czystego Androida, jak tylko było to możliwe. Zapewnił też, że podobnie jak poprzednie wersje Remix, system będzie dostępny za darmo. Użytkownicy będą jednak musieli zainstalować go samodzielnie, podobnie jak sklep Google Play.

W ciągu najbliższych pięciu lat, pojawi się 5 miliardów nowych internautów, a ich pierwszym urządzeniem będzie niedrogi smartfon. Smartfon z Androidem. Jeśli telefon będzie w stanie zastąpić komputer, będzie to oznaczało dla użytkownika ogromną oszczędność i mocno wpłynie na kształtowanie się rynku technologii.
– David Ko, współzałożyciel Jide

Nie wiadomo jeszcze, jaki sprzęt będzie kompatybilny z Remix Singularity, jednak na filmie promocyjnym Jide używa chyba Nexusa 5X i 6P. To bardzo prawdopodobne typy, ponieważ poprzednie wersje Remix OS były dostępne dla użytkowników tabletów Pixel C i Nexus 9.

Remix Singularity zmieni smartfon z Androidem w podłączany do monitora komputer 22

Remix Singularity będzie dostępny do pobrania początkiem lata. Można zapisać się na subskrypcję newsów o nowym produkcie Jide, żeby być cały czas na bieżąco.

 

źródło: Jide, 9to5Google