Ważne

Remix OS jest już dostępny dla Nexusa 9 i 10

Pod koniec marca informowaliśmy Was o zbiórce funduszy na stworzenie hybrydy z Androidem, nazwanej Remix. Cała akcja zakończyła się powodzeniem i prawdziwie wielozadaniowe urządzenie z “lizakiem” na pokładzie stało się rzeczywistością. Niedawno chińska firma udostępniła system Remix OS dla Nexusa 9 oraz 10. Jest to doskonałe oprogramowanie dla osób, które narzekają na brak trybu wielu okien w tych modelach.

Oczywiście Remix OS został stworzony na bazie Androida, dokładniej wersji 5.0.2 Lollipop. Aktualnie jest już gotowy dla wyłącznie dwóch urządzeń, czyli wcześniej wspomnianych Nexusów 9 i 10, ale możemy się spodziewać, że za kilka miesięcy lista kompatybilnych tabletów wzbogaci się o kilka pozycji. Moim zdaniem byłaby to ciekawa alternatywa dla chociażby CyanogenMod czy AOKP.

Największymi zaletami tego Custom ROM-u jest obsługa trybu wielu okien, który w tym przypadku pozwala na prawdziwy multitasking. Twórcy zadbali również o bezproblemowe wprowadzanie tekstu za pomocą klawiatur fizycznych, które łączymy z naszym tabletem za pośrednictwem Bluetooth. Nie zabrakło także możliwości przełączanie się z trybu tabletu w smartfon. Warto wspomnieć o znacznie ulepszonym, względem “czystego” Androida, pasku powiadomień.

Dokładną instrukcję, jak wgrać oprogramowanie na swoje urządzenie znajdziecie tutaj (Nexus 9) oraz tu (Nexus 10). Więcej wiadomości na temat Remix OS odnajdziecie oczywiście na forum xda-developers albo na stronie twórców oprogramowania.

źródło: xda-developers

Komentarze

 • Marcin Wojciechowski

  Świetna wiadomość bo świadczy to o tym, że to wydanie Androida nadal się rozwija i jest żywe. To jedna kwestia a druga to to, że trzeba czekać na kolejne urządzenia, którym będzie dedykowany Remix OS i mam nadzieję, że wśród nich znajdą się tablety Lenovo Yoga 2 i Tab 2 A10-70. Praca na tych tabletach z Remix OS byłaby naprawdę przyjemnością.

 • Sony

  Biorąc pod uwagę ja świetnie działa Windows 8.1 na tanich tabletach – oraz to, że Windows 10 działa jeszcze lepiej – PRETESTOWAŁEM go na kosztującym 290 zł tablecie – to ten system jest porażką.

  Po co na Boga mam się “katować” Androidem, skoro mogę mieć za te same pieniądze porządny Windows 8 / 10 ???

  Przypominam, że Windows to system na którym można normalnie pracować, a na Androidzie nie. No i jak zainstalujemy AMIDuos czy BlueStacks to możemy na WIndows odpalać programy z Androida :) – odwrotnie? NIE MA SZANS. :)

  • Marcin Wojciechowski

   Testowałeś Remix OS? Skąd go pobrałeś? Na jakim tablecie testowałeś Remix OS? Napisz chód więcej ma ten temat. No i nas koniec może użyłeś do testów kiepskiego tabletu jeśli system nie działał jaj należy?

 • Marcin Wojciechowski

  Niedawno widziałem Nexusy 10 używane w cenie poniżej 800m złotych. Chyba wartałoby się tym tematem zainteresować i kupić taki tablet i zainstalować Remix OS.

 • GieKa

  Remix OS pojawi się w wersji na PC
  http://www.jide.com/en/remixos-for-pc.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona