Ważne

Remix OS zaktualizowany do Marshmallow

Pamiętacie system Remix OS? To ciekawy projekt bazujący na Androidzie – przetworzona wersja mobilnego systemu Google w komputerach i tabletach. Jeżeli macie starsze laptopy w domu albo nachalne wciskanie Windows 10 Wam obrzydło – ciekawym pomysłem może być przetestowanie Remix OS.

Cały czas przymierzam się do instalacji Remix OS na swoim starym, kurzącym się na półce HP. Jak dotąd nie znalazłem na to wolnej chwili, ale recenzje znajomych, którzy skorzystali z Remix OS, są bardzo zachęcające. System działa płynnie i lekko nawet na starym sprzęcie. W nowszych laptopach sprawdzi się o tyle, o ile nie chcemy mieć narzędzia do pracy, ale raczej – do rozrywki. Czyli np. w netbookach lub laptopach gorszych sprzętowo.

Remix OS to po prostu Android, tyle że dostosowany do wymogów pecetów. Czyli z czymś na kształt Menu Start, a także aplikacjami otwieranymi w okienkach. Najlepsze obok szybkiego działania i niewielkich wymagań sprzętowych są właśnie aplikacje. Remix OS natywnie obsługuje wszystkie aplikacje i gry z Androida. Możemy więc uruchamiać Facebooka, Instagram, a nawet Pokemon GO lub Prisma w okienkach – jak programy na Windows.

Twórcy tej modyfikacji systemu właśnie wydali aktualizację Remix OS. Wprowadza ona ważne zmiany. Przede wszystkim oprogramowanie zostało zaktualizowane do Androida Marshmallow. To jednak nie wszystko. Wprowadzono obsługę większości kart graficznych NVIDIA i AMD. Dzięki temu Remix OS może być zainstalowany na znacznie większej liczbie komputerów niż dotychczas.

Drobniejsze zmiany, acz ważne, jakie pojawiły się w aktualizacji, to poprawiony mechanizm zmieniania rozmiaru okien aplikacji i ich wyświetlania. Pojawiła się też opcja pozwalająca na odtwarzanie filmów wideo domyślnie w trybie pełnoekranowym. Jeżeli jesteście zainteresowani Remix OS, warto poszukać sobie poradników, jak zainstalować system w laptopie czy komputerze stacjonarnym. Ja niedługo się za to zabiorę ;)

Źródło: The Verge

Komentarze

Przeczytaj następny wpis

Recenzja Huawei Y3 II LTE

Przyjemny budżetowiec z dual SIM dla mniej wymagających

Privacy Preference Center

   Necessary

   Advertising

   Analytics

   Other

   Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona