fot. Pixabay

Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. W tym przypadku tym ostatnim jest nie Samsung, tylko Motorola

Producenci lubią sobie nawzajem dogryzać. Oczywiście najczęściej obiektem drwin jest Apple, ale często konkurenci kpią sobie też z Samsunga. Motorola postanowiła tym razem upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i obśmiać za jednym zamachem zarówno Apple, jak i Samsunga.

Na początku listopada Samsung opublikował reklamę, której główny bohater od wielu lat korzystał z iPhone’ow, podczas gdy jego znajomi i dziewczyna używali smartfonów Samsunga. Wydźwięk był jednoznaczny – urządzenia koreańskiego producenta od dłuższego czasu oferowały znacznie więcej niż modele z nadgryzionym jabłuszkiem na obudowie.

Reklama kończy się tak, że wspomniany bohater w końcu dojrzewa do tego, aby kupić smartfon Samsunga, w tym konkretnym przypadku Galaxy Note 8. W ostatniej scenie z drwiącym uśmiechem na ustach mija on kolejkę, która ustawiła się pod Apple Store w oczekiwaniu na rozpoczęcie sprzedaży jubileuszowego iPhone’a X. W tym momencie było 1:0 dla Samsunga, ponieważ reklamę obejrzano blisko 23 miliony razy!

Motorola postanowiła jednak pociągnąć ten wątek i stworzyła reklamę, która zaczyna się w momencie, w którym reklama Samsunga się kończy. Co więcej, nawet postarano się o aktora, wyglądającego dość podobnie do tego, jakiego zatrudnili Koreańczycy! Po powrocie do domu główny bohater bawi się swoim nowiutkim Galaxy Note 8. Jego radość nie trwa jednak zbyt długo, ponieważ jego (przyjmijmy) żona wyjmuje z pudełka Moto Z2 Play i przyczepia na jej plecki Moto Mod Projektor Insta-Share, a następnie odpala na ścianie filmik – ten sam, który wcześniej mężczyzna oglądał na ekranie swojego Samsunga.

Jak się kończy ta historia, nie zdradzę Wam, zobaczcie sami:

https://youtu.be/VykE9uvtpVI

Mina mężczyzny jest jednak bezcenna. Jak dla mnie, teraz jest 1:0 dla Motoroli. Ciekawe, czy producent sypnął groszem i puszcza swoją reklamę zaraz po reklamie Samsunga – jeżeli tak, to jest to najlepsze trolololo wszech czasów!

Źródło: Motorola US