Referencyjny tablet Tegra Note 7 z Tegrą K1 – z 4GB RAM i 1920 x 1200 pikseli

Wiemy jakich parametrów możemy się spodziewać po tabletach z NVIDIA Tegra K1

Tegra 2 i Tegra 3 swego czasu należały do najbardziej popularnych jednostek centralnych stosowanych w tabletach. Niestety (dla NVIDII) tego samego nie możemy powiedzieć o Tegrze 4, która musiała pogodzić się z większym zainteresowaniem chociażby procesorami Qualcomma, głównie Snapdragonem 800. Czy podobnie będzie z Tegrą K1? Zobaczymy…

Póki co na targach CES 2014 w Las Vegas poznaliśmy tablet referencyjny Tegra Note 7, który zdradza nam, jakie parametry techniczne będzie musiał posiadać sprzęt, by działać dzięki najnowszej czterordzeniowej jednostce NVIDII z 192-rdzeniową grafiką. Jak się zapewne domyślacie, poprzeczka została ustawiona dość wysoko.

Aby tablet mógł się pochwalić Tegrą K1, musi być wyposażony w 4GB RAM oraz 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Jak wiecie, urządzeń z takimi parametrami nie ma jeszcze na rynku (Nexus 7 2013 i Coolpad 9976A mają mniej RAM-u, po 2GB).

Póki co nie wiadomo ile będą kosztowały tablety z Tegrą K1. Pierwszych urządzeń spodziewamy się na rynku już w pierwszej połowie bieżącego roku.

źródło