(fot. pexels.com)

Redmi Y3 już niebawem. Nowy smartfon Xiaomi ma otrzymać przednią kamerkę 32 Mpix

Xiaomi zdecydował się wydzielić linię smartfonów Redmi, które otrzymały własną markę. Ma ona skupiać tanie urządzenia, które będą oferować dobrą specyfikację i naprawdę ciekawe funkcje. Portfolio marki Redmi niebawem zostanie poszerzone o zupełnie nowy model, który ma zainteresować młodszych klientów.

Redmi Y3 ma zainteresować osoby, które lubią robić selfie

Wśród popularniejszych zdjęć umieszczanych na dużych serwisach społecznościowych znajdują się selfie. Dotyczy to zwłaszcza treści publikowanych przez młodszych użytkowników. Nie powinno więc dziwić, że producenci smartfonów coraz więcej sił poświęcają, aby w smartfonach zapewnić wysoką jakość zdjęć wykonywanych przednią kamerką.

Młodsi klienci zazwyczaj nie pracują, więc często mają mocno ograniczony budżet. W związku z tym, producenci wspomniane starania o jakość selfie przenoszą również do segmentu niedrogich urządzeń. Czasami można wręcz odnieść wrażenie, że w modelach kierowanych do nastolatków, przednia kamerka jest równie ważna jak ta umieszczona z tyłu.

W sieci przybywa informacji o nowym urządzeniu Xiaomi, które może okazać się sporym hitem wśród wspomnianych nastolatków. Firma, pod marką Redmi, ma wydać model Y3. Zostanie on wyposażony w kamerkę selfie o rozdzielczości aż 32 Mpix. Niewykluczone, że obok naprawdę niskiej ceny, jakość selfie będzie głównym atutem Redmi Y3.

Oczywiście megapiksele nie są jedynym wyznacznikiem dobrej kamery w smartfonie. Na finalną jakość zdjęć składa się wiele elementów. Co więcej, warto mieć na uwadze, że chociażby Galaxy S10+, który dostarcza świetnych selfie, dysponuje kamerką „tylko” 10 Mpix + 8 Mpix. Natomiast wysokie wartości megapikseli, zwłaszcza w tańszych konstrukcjach, mają często tylko ładnie wyglądać na sklepowej półce. Jednakże, w przypadku urządzenia Xiaomi jak najbardziej należy spodziewać się bardzo dobrych selfie, nawet jeśli 32 Mpix posłużą głównie do celów marketingowych.

Redmi Y3 w Polsce?

Redmi Y3 prawdopodobnie zostanie zaprezentowany już 24 kwietnia w Indiach. Nie jest znana data premiery w Polsce. Nie wiemy także, czy Xiaomi w ogóle zdecyduje się wprowadzić ten model na nasz rynek. Pojawiają się jednak głosy, że Y3 doczeka się globalnej premiery, ale pod zmienioną nazwą. Pozostaje więc trzymać kciuki za premierę w Polsce. Zwłaszcza, że nowy Redmi może otrzymać całkiem dobry zestaw funkcji, w tym czytnik linii papilarnych umieszczonych pod ekranem.

Nieoficjalne informacje wskazują, że Redmi Y3 może zadebiutować jako wariant „Pro” modelu Redmi 7. Wówczas mógłby oferować procesor Snapdragon 636 i 3 GB RAM.

Polecamy także:

Xiaomi Mi 9 – smartfon skazany na sukces (recenzja)

źródło: XDA Developers