smartfon Redmi Note 8 Pro
Redmi Note 8 Pro (fot. Xiaomi)

Fani Xiaomi, czekacie na Redmi Note 8 (Pro) w Polsce? Chyba właśnie poznaliśmy datę premiery

Ku naszemu zaskoczeniu, Redmi jeszcze w tym roku zaprezentowało Redmi Note 8Redmi Note 8 Pro. Wiele osób w Polsce z niecierpliwością czeka, aż oba smartfony trafią do sprzedaży w naszym kraju. Właśnie chyba poznaliśmy datę premiery tych urządzeń na polskim rynku.

Reklama

Redmi Note 8 i Redmi Note 8 Pro – premiera w Polsce

Dzisiejszego popołudnia polski oddział Xiaomi rozesłał zaproszenia na konferencję, podczas której „odbędzie się premiera nowych urządzeń Xiaomi, które wkrótce trafią na polski rynek”. Wydarzenie zaplanowano na 23 września 2019 roku i okraszono dość sugestywną grafiką, wyjątkowo mocno kojarzącą się z materiałami promocyjnymi Redmi Note 8 Pro (jeden z nich widzicie poniżej).

Reklama
smartfon Redmi Note 8 Pro
Redmi Note 8 Pro (fot. Xiaomi)

Oczywiście polski oddział Xiaomi nie mówi wprost, co zaanonsuje 23 września 2019 roku, ale użycie liczby mnogiej może sugerować wprowadzenie na polski rynek zarówno Redmi Note 8, jak i Redmi Note 8 Pro. Co więcej, dzisiejszego popołudnia na oficjalnym profilu Xiaomi Polska na Facebooku opublikowano załączony poniżej post, który także wskazuje na premierę nowych smartfonów z serii Redmi Note w naszym kraju. Przy okazji warto zauważyć, że użycie zielonych odcieni na pewno nie jest przypadkowe (zob. grafikę tytułową na samej górze tego artykułu) – podobną stylistykę zachowano też w zaproszeniu na poniedziałkową konferencję.

https://www.facebook.com/XiaomiPoland/photos/a.222144351535727/772875796462577/

Mimo że cały czas mamy do czynienia z przypuszczeniami, rychła premiera Redmi Note 8Redmi Note 8 Pro w Polsce wydaje się pewniakiem – zbyt wiele na to wskazuje i jest mało prawdopodobne, aby był to fałszywy trop. Nie będziemy jednak pytać polskiego oddziału Xiaomi, czy nasze przypuszczenia są słuszne, ponieważ nie lubi on zdradzać informacji na temat tego typu wydarzeń – przekonaliśmy się o tym przy okazji wprowadzenia na polski rynek Xiaomi Mi 9T Pro (wówczas nasza intuicja nas nie zawiodła).

Jestem ogromnie ciekawy, jak przyjmie się w Polsce szczególnie Redmi Note 8 Pro, ponieważ wiele osób narzeka, że smartfon wyposażono w procesor MediaTeka (Redmi Note 8 ma Snapdragona 665). O skali sukcesu nowych modeli marki-córki Xiaomi i tak jednak zadecyduje cena – trzymamy kciuki, aby były one tak samo atrakcyjne jak ceny Redmi Note 7.

Premiera Redmi Note 8 i Redmi Note 8 Pro – specyfikacja

Redmi Note 8 i Redmi Note 8 Pro zaprezentowane. Xiaomi w natarciu, będzie hit

Źródło: informacja prasowa, Xiaomi Polska