Redmi Note 7 w kosmosie (fot. @Xiaomi)

Xiaomi wysłało w kosmos Redmi Note 7. Misja zakończyła się powodzeniem

Producenci prześcigają się w pomysłach na wypromowanie swoich produktów, ale tym razem Xiaomi przebiło wszystko i wszystkich, ponieważ wysłało Redmi Note 7 w… kosmos. Co jednak najważniejsze – misja zakończyła się powodzeniem, pomimo że warunki były wyjątkowo wymagające.

Redmi Note 7 w zasadzie nie potrzebuje większej promocji, bowiem może pochwalić się nader atrakcyjnym stosunkiem ceny do oferowanych możliwości – za niewygórowaną kwotę użytkownik otrzymuje kawał porządnego sprzętu i raczej nikogo nie trzeba przekonywać, że jest to korzystna transakcja.

Reklama

Redmi Note 7 poleciał w kosmos

Aktualnie najważniejszym celem dla marki-córki Xiaomi jest sprzedanie 10 milionów egzemplarzy smartfonów z serii Redmi Note 7, dlatego nie dziwi intensywna kampania reklamowa, która ma pomóc osiągnąć taki wynik. Tym razem producent wspiął się jednak na – dosłownie – wyżyny marketingu, bowiem wysłał Redmi Note 7 w… kosmos.

Z naukowego punktu widzenia misja ta nie miała właściwie żadnego znaczenia, lecz z marketingowego już jak najbardziej – tym bardziej, że zakończyła się powodzeniem. Redmi Note 7 wzniósł się bowiem na wysokość 35375 metrów i przetrwał w temperaturze nawet -58°C. Co więcej, smartfon zrobił kilka zdjęć naszej planety i trzeba przyznać, że – jak na panujące warunki – są one świetnej jakości, na pewno wyższej niż można by się było spodziewać.

Podczas tej misji temperatura samego smartfona spadła w jednym momencie do -4°C i ostatecznie w pewnym momencie sprzęt się wyłączył. Po powrocie na Ziemię osobom przeprowadzającym ten „eksperyment” udało się jednak ponownie włączyć urządzenie i działało ono jak gdyby nigdy nic.

Trzeba przyznać, że Xiaomi znalazło niezwykle oryginalny sposób na wypromowanie Redmi Note 7, nawet jeśli misja ta nie miała żadnego sensu z punktu widzenia innego niż marketingowy. Nikt bowiem w codziennym użytkowaniu nie wystawi tego smartfona na tak wymagające warunki, jakie panują w kosmosie.

Misja jednak się udała i to najważniejsze – o wysłaniu Redmi Note 7 w kosmos mówią wszyscy, a wiadomo, że o to chodziło.

Polecamy również – recenzja Redmi Note 7

Recenzja Xiaomi Redmi Note 7 – doskonały wybór do 1000 zł?

Źródło: Weibo, @Xiaomi przez GSMArena