Spodoba Wam się cena Redmi Note 7 w Europie. Powiedzieć, że jest atrakcyjna, to jak nic nie powiedzieć

Z niecierpliwością wyczekujemy premiery Redmi Note 7 w naszym kraju – dzieli nas od niej tylko kilka dni. Już dziś smartfon natomiast oficjalnie zadebiutował w Europie, dzięki czemu wiemy, ile będzie kosztował na Starym Kontynencie. Powiedzieć, że jego cena jest atrakcyjna, to jak nic nie powiedzieć.

Premiera Redmi Note 7 w Polsce

Redmi Note 7 miał swoją premierę 10 stycznia 2019 roku, czyli niemal osiem tygodni temu. W zeszłym tygodniu polski oddział Xiaomi zaczął zapowiadać jego debiut w naszym kraju, a dziś już oficjalnie poinformował, że smartfon zostanie wprowadzony do Polski 14 marca 2019 roku. Konferencję, na której się to stanie, zaplanowano na godzinę 19:00.

Reklama

Co ciekawe, polski oddział Xiaomi przygotował akcję, w której nagrodą jest wejściówka na polską premierę Redmi Note 7. Aby spróbować ją zdobyć, należy wejść na >tę stronę<, zalogować się za pomocą konta Xiaomi (Mi Account) i wypełnić przygotowany przez producenta quiz (pięć pytań zamkniętych + jedno otwarte).

Zapowiedź premiery Redmi Note 7 w Polsce (fot. Xiaomi)

Cena Redmi Note 7 w Europie

Na kilka dni przed polską premierą, Redmi Note 7 zadebiutował w Hiszpanii. Jest to pierwszy kraj na Starym Kontynencie, w którym wprowadzono do sprzedaży ten model. Z informacji na lokalnej stronie marki wynika, że na sklepowych półkach pojawią się dwie konfiguracje: 3 GB + 32 GB i 4 GB + 64 GB. Cenę pierwszej z ww. ustalono na 179 euro, natomiast drugiej na 199 euro, lecz ta z mniejszą ilością RAM-u i pamięci wbudowanej w pierwszym etapie ma być sprzedawana za 149 euro.

Ile będzie kosztować Redmi Note 7 w Polsce?

Za punkt odniesienia weźmy podstawowe ceny smartfona w Hiszpanii. 179 euro to równowartość ~765 złotych, natomiast 199 euro to równowartość ~850 złotych. W najbardziej optymistycznym wariancie możemy założyć, że Redmi Note 7 3 GB/32 GB będzie kosztować w Polsce 799 złotych, a Redmi Note 7 4 GB/64 GB 899 złotych. Takie ceny byłyby naprawdę bardzo atrakcyjne.

Oficjalne ceny Redmi Note 7 w Polsce poznamy jednak dopiero w przyszłym tygodniu, w trakcie konferencji wprowadzającej ten model na polski rynek. Trzymam kciuki, żeby nie różniły się one zbytnio od cen w Hiszpanii.

Polecamy również:

Podobają mi się te ceny Xiaomi Mi 9 w Polsce, chociaż i tak mogłyby być o stówkę niższe

Źródło: Xiaomi Hiszpania, GizmoChina, Xiaomi Polska