Redmi K30 Pro smartphone
Redmi K30 Pro (źródło: Xiaomi)

Jak flagowiec Xiaomi, tylko tańszy. Premiera Redmi K40 odbędzie się 25 lutego

Redmi K40 to smartfon, na którego nastrój oczekiwania podsycał sam producent, podając niektóre elementy jego specyfikacji. Wiemy już, kiedy zostanie oficjalnie zaprezentowany.

Redmi K40 – wciąż mocny, nieco mniej prestiżowy

Najmocniejsze smartfonowe pozycje Redmi w ostatnich miesiącach naprawdę nie miały się czego wstydzić. Urządzenia tej marki nie są konkurencją dla najdroższych konstrukcji Xiaomi, ale stanowią często znakomity wybór w silnej średniej półce. Redmi K40 także będzie solidnym smartfonem.

Jak już wcześniej zdradził producent, sercem Redmi K40 będzie procesor Snapdragon 888, czyli obecnie najmocniejszy układ mobilny, jaki można wcisnąć do smartfona z Androidem. Oprócz tego wiemy, że sprzęt będzie zasilany przez baterię o pojemności 4000 mAh. I – co najciekawsze – znamy już cenę podstawowego wariantu! Określono ją na 2999 juanów (~1720 złotych).

Do zobaczenia 25 lutego

Wiceprezes Redmi, Lu Weibing, ogłosił dzisiaj, że oficjalna premiera Redmi K40 odbędzie się 25 lutego. Dodał też kilka wcześniej nieznanych szczegółów, dotyczących nowego smartfona. Powiedział na przykład, że smartfon zyska zupełnie nowy wygląd. Nie wiemy jeszcze, co to może oznaczać – niewykluczone, że Redmi przebuduje nieco tył urządzenia i zamiast okrągłej wyspy na aparat główny, będzie ona przedstawiać się nieco inaczej.

Plotki głoszą, że Redmi K40 zadebiutuje w trzech wersjach: podstawowej, K40S oraz K40 Pro. Do wydarzenia jeszcze sporo czasu, więc na pewno w ciągu kolejnych tygodni spłynie do nas więcej informacji.