Red Dead Redemption 2 bije rekordy – hit Rockstara sprzedał się w ogromnym nakładzie

Czy są jeszcze ludzie, którzy uważają rynek gier wideo za nieopłacalną niszę? Rockstar Games to deweloper, który jest dla świata gier dokładnie tym, czym Martin Scorsese dla kinematografii. Długie okresy produkcyjne, ogromne nakłady pracy, liczone w milionach budżety i ogrom nagród spływających na dzieła w obu przypadkach, to solidne potwierdzenie ich wysokiej jakości.

Sukces niejedno ma imię

Red Dead Redemption 2 jest moim zdaniem produkcją absolutnie wybitną i z pewnością trudno mi będzie o niej zapomnieć. Choć jej port na PC z początku sprawiał masę problemów, to nadal produkcja ta wywarła na znacznej większości graczy gigantyczne wrażenie, zgarniając ogrom nagród za grę roku, w tym wyróżnienie na naszym portalu.

Nikogo nie powinien dziwić więc fakt, że RDR 2 sprzedaje się naprawdę bardzo dobrze i rozeszło się w prawie 35 milionach kopii na wszystkich platformach. To dużo, jednak wcale nie zdziwię się, jeśli liczba ta znacznie wzrośnie w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Spora część graczy pecetowych wciąż waha się z kupnem biorąc pod uwagę fakt, że optymalizacja na komputerach osobistych do dziś sprawia drobne problemy.

Warto wspomnieć też o Grand Theft Auto V, które niemalże niezmiennie od siedmiu lat figuruje na listach sprzedaży i nie potrafi się zatrzymać. Take-Two opublikowało raport, w którym chwali się, że GTA V zostało sprzedane w 115 milionach sztuk i wciąż schodzi z półek sklepowych jak ciepłe bułeczki. Takie liczby mogą robić wrażenie, szczególnie kiedy połączymy te wyniki ze sobą.

Piękna grafika i niemalże filmowa rozgrywka zdecydowanie pomogły RDR 2 sprzedać się świetnie

Nie tylko dobra sprzedaż świadczy o wygranej

Poza świetną jakością kampanii dla pojedynczego gracza, zarówno GTA V, jak i RDR 2 posiadają rozbudowane tryby wieloosobowe, które generują gigantyczne dochody z mikropłatności. Stały rozwój modułu sieciowego bez przerwy przyciąga graczy, którzy chętnie wydają swoje pieniądze na wirtualną walutę. Co ciekawe, w obu przypadkach tryb online na początku był dość słaby, mało rozbudowany i generalnie nieciekawy. GTA Online aktualnie jest jedną z najpopularniejszych produkcji dla wielu graczy i wychodzi na to, że jej kowbojska wariacja ma szansę zbliżyć się do sukcesu poprzednika.

Z okazji pobicia kolejnych rekordów Rockstar Games przygotowało dla swoich fanów garść prezentów i wydarzeń sezonowych dostępnych w GTA Online i RDR Online. Więcej informacji znajdziecie na tej stronie.

Choć nie wiemy, jakie następne kroki podejmie Rockstar, to wszystko wskazuje na to, że w produkcji znajduje się Grand Theft Auto VI oraz inna, niezapowiedziana jeszcze gra. Pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na dalsze zapowiedzi.

Źródło: VentureBeat