Wielka aktualizacja Red Dead Redemption 2 Online już dostępna!

Świetna wiadomość dla wszystkich fanów RDR 2 Online. Rockstar przy okazji kolejnej (naprawdę dużej) aktualizacji wprowadził całą górę nowości. Wśród nich są m.in. nowe tryby, bronie, gesty i ubrania. Nie obyło się również bez pewnych zmian balansujących rozgrywkę. No, ale wszystko po kolei!

Red Dead Redemption 2 to obok God of War chyba najbardziej zachwalana produkcja ubiegłego roku. Rockstar stanął na wysokości zadania i stworzył niezwykle realistyczny i bogaty świat, w którym – oprócz masy przeróżnych aktywności – dostaliśmy fotorealistyczną oprawę graficzną i ciekawą fabułę. Twórcy nie zamierzali się jednak zatrzymywać, bowiem niemal od razu zapowiedzieli rozbudowany tryb online.

Początek nie był zadowalający dla większości graczy. Narzekano m.in. na schematyczność i małą różnorodność broni, a ponadto krytykowano brak odpowiedniego balansu w rozgrywce. Wygląda na to, że Rockstar wziął sobie do serca opinie graczy i zaczął udoskonalać swoje dzieło. Efektem pracy studia jest naprawdę duża aktualizacja, w której dodano sporo nowych rzeczy i rozwiązań.

Po pierwsze – nowe tryby. Twórcy dodali nową serię zadań zatytułowaną „wyzwania dnia”, które polegają na wykonywaniu niewielkich misji. Czekają na nas m.in. skórowanie zwierząt, poszukiwanie skarbów i starcia z innymi graczami. Co więcej, żeby szybko się nie znudzić, każdego dnia zadania w naszym menu będą aktualizowane i zmieniane. Po wykonaniu questa dostaniemy w nagrodę samorodki złota i punkty doświadczenia – a jeśli ukończymy wszystkie 7 zadań, możemy liczyć na premię.

Tryb „Złoto głupców” pozwoli na rywalizację z innymi drużynami. Walczyć będziemy o zdobycie… złotej zbroi. Gdy pokonamy posiadacza takowego ekwipunku – zdobędziemy punkty, a w przejętym pancerzu sami będziemy likwidować przeciwników.

Aktualizacja wprowadziła też gratkę dla miłośników wyścigówek. Będziemy mogli bowiem rywalizować z innymi graczami w konnych wyścigach, podczas których będziemy musieli trafiać do celów. Sporo ma zależeć od naszych umiejętności, ale też pomysłowości. Ciekawie zapowiada się również tryb „Rybobranie”, w którym wspólnie z innymi graczami udamy się na połów ryb. Co ciekawe, liczyć się będzie ich łączna waga, a nie ich liczba.

Warto dodać, że Rockstar ma ambitny plan na przyszłość – twórcy RDR 2 chcą dodawać nowe tryby każdego tygodnia. W realizacji mają być kolejne trzy tryby konfrontacji, podczas których będziemy walczyć o przejęcie łupów przy jednoczesnym eliminowaniu siebie nawzajem.

Wśród nowych broni zagościła „rzadka strzelba” – podobno warto ją wypróbować, bo dosłownie sieje zniszczenie. Wkrótce do strzelby dołączy także karabin powtarzalny Evans – ten z kolei ma być istnym masakratorem każdego napotkanego przeciwnika.

Jeśli znudził Wam się wygląd Waszej postaci, to będziecie mieli szansę to zmienić. Aktualizacja wprowadza bowiem nowe stroje, buty, kapelusze, płaszcze itd. W sklepie zaś czekać na nas będą wyjątkowe przedmioty – z ich kupnem trzeba się śpieszyć, bo ich dostępność ma być ograniczona czasowo.

Sporym zmianom uległ sam balans rozgrywki. Twórcy wprowadzili chociażby ulepszony radar i zmienili znaczniki graczy. Im większe zniszczenie będziemy siać wraz ze swoją ekipą – tym ciemniejszy i bardziej widoczny będzie nasz znacznik na mapie. Spodobał mi się też ulepszony system prawa. Jeśli zyskamy naprawdę podłą reputację, to istnieje spora szansa, że ruszą za nami w pościg łowcy nagród.

Warto wspomnieć, że jeśli zdecydujecie się na zabawę w świecie RDR 2 Online do 5 marca, to otrzymacie za darmo zestaw całkiem przydatnych przedmiotów. Ponadto, osoby grające na PS4 dostaną możliwość otrzymania cennego wyposażenia – w tym wyjątkowego kościanego noża.

Cóż, wygląda na to, że Rockstar postawił sobie za punkt honoru rozbudowę swojego wirtualnego świata na Dzikim Zachodzie. Powyżej streszczona aktualizacja to zaledwie początek wielu nadchodzących zmian. Twórcy zapewniają, że każdego tygodnia będą się pojawiać następne mini-aktualizacje z nową zawartością.

Wszystko o najnowszej aktualizacji do Read Dead Redemption 2 Online możecie przeczytać na stronie studia.

Źródło: Rockstar Games