Recenzja Samsung Gear Fit 2. Opaski, która pomoże Ci być fit

Czas pracy

Czas działania każdego urządzenia zależy od sposobu jego eksploatacji – tego chyba nikomu nie muszę tłumaczyć. A w przypadku wszelkiego rodzaju opasek inteligentnych zdecydowanie trzeba o tym pamiętać, by się nie rozczarować.

Korzystałam z Gear Fit 2 z opcją wybudzania ekranu za pomocą gestu lub przycisku na prawej krawędzi – bez ekranu włączonego cały czas, bo nie jest mi ta funkcja potrzebna do szczęścia. Jest to szalenie istotne, bo pozwala oszczędzić baterię. I tak, opaska w moich rękach działała średnio 3 dni – przy włączonym powiązaniu ze smartfonem przez Bluetooth i automatycznym pomiarze pulsu, wyłączonym WiFi i GPS i z jasnością ekranu ustawioną w górnych zakresach. Gdy byłam w Budapeszcie, w ustawieniach nawet nie wyłączałam lokalizacji, bo co chwilę musiałabym ją włączać – przy ciągle włączonej lokalizacji, wieloma treningami pieszymi z włączonym GPS, czas pracy skraca się do niecałych 2 dni. Jeśli zdecydujecie się na trening z włączonym GPS, a bez połączenia ze smartfonem (co wiąże się z brakiem powiadomień i wibracji), opaska wytrzyma dokładnie 5 godzin i 51 minut zanim się rozładuje. Gdy nie korzystamy z automatycznego pomiaru pulsu i GPS, a wyłącznie z powiadomień i monitorowania aktywności fizycznej i snu, opaska wytrzymuje 4 dni.

Reklama

Aby naładować Gear Fit 2, potrzebujemy dedykowanej ładowarki magnetycznej na USB. Podczas ładowania, gdy podświetlimy ekran, wyświetlana jest godzina i procent naładowania baterii.

To jeszcze nie wszystko

Inne ważne kwestie, które wymagają poruszenia:

  • zakrzywiony ekran Super AMOLED wygląda świetnie i ma dziesięć stopni jasności plus jedenasty, zwiększający jasność, by był widoczny w ekstremalnym słońcu. Niestety, maksymalna jasność w pełnym słońcu często okazuje się niewystarczająca, więc trzeba robić cień drugą ręką,
  • opaska oczywiście działa bez połączenia z telefonem. Gdy nie mamy go przy sobie, zapisuje wszystkie informacje o treningach i ćwiczeniach w pamięci, co później synchronizuje z S Health w smartfonie,
  • możemy wyjść na trening z samą opaską, z podłączonymi słuchawkami bezprzewodowymi, bez obaw, że nie będziemy mogli słuchać muzyki, nie będziemy mieli podglądu odnośnie aktualnie trwającego treningu czy pulsu – wszystko wyświetla się na ekranie Gear Fit 2, a z jego poziomu można bezproblemowo sterować muzyką i zmieniać utwory,
  • opaska spełnia normę IP68 – odporność na kurz i wodę (do 30 minut na głębokości do 1,5 metra),
  • Gear Fit 2 nie współpracuje ze smartfonami Apple z iOS,
  • opaska działa pod kontrolą systemu Tizen, przez co z dostępnością programów na nią – przynajmniej na razie – jest bardzo kiepsko. Nie ma nawet Endomondo czy Runkeepera, o co często pytacie w komentarzach.

Gear-Fit-2

Podsumowanie

Na każdym kroku powtarzam, że Gear Fit 2 nie jest zegarkiem sportowym, a jedynie opaską inteligentną o rozszerzonych możliwością względem większości konkurencyjnych produktów dostępnych na rynku. Mało który tego typu produkt oferuje ekran wyświetlający powiadomienia, pulsometr, GPS i Bluetooth. Samsung Gear Fit 2 wydaje się kompletnym urządzeniem, a przy wykorzystaniu aplikacji S Health, staje się naprawdę ciekawą propozycją dla osób, które chcą dbać o swoją aktywność fizyczną w podstawowym zakresie, czyli nie wymagają dostępu do personalizowanych treningów interwałowych czy powiadomień, gdy przekroczy się dany zakres pulsu.

W moich oczach Gear Fit 2 byłby idealny, gdyby… oferował czujnik światła, a co za tym idzie – automatyczną regulację jasności ekranu, bo właśnie tego najbardziej mi tu brakuje. Mała rzecz, a mocno podniosłaby komfort korzystania z opaski.

W momencie publikacji recenzji, Gear Fit 2 kosztuje 799 złotych. Może się wydawać, że całkiem dużo jak na opaskę inteligentną, ale w mojej opinii cena jest adekwatna do tego, co sprzęt oferuje i sobą reprezentuje. Oczywiście za kilka miesięcy, gdy stanieje, będzie jeszcze bardziej atrakcyjną propozycją. Ale jeśli szukacie tego typu opaski, Gear Fit 2 spokojnie możecie brać pod uwagę.

Kody rabatowe!

Opaskę Samsung Gear Fit 2 do testów dostarczył sklep x-kom. Dzięki :)

A specjalnie dla Was, drodzy Czytelnicy, mamy kody rabatowe na to urządzenie. Jeśli jesteście zainteresowani wejściem w posiadanie Gear Fit 2, korzystając z kodu rabatowego Tabletowo-Gear2, kupując opaskę w x-kom, otrzymacie 30 złotych rabatu! Kody są ważne do końca lipca.

Spis treści:

1. Wzornictwo, jakość wykonania. Samsung Gear. Obsługa Gear Fit 2. Ustawienia
2. Powiadomienia. Ćwiczenia, treningi i GPS. Pulsometr i aplikacja Puls
3. Monitorowanie aktywności i monitorowanie snu. S Health – bez tej aplikacji ani rusz
4. Czas pracy. Najważniejsze aplikacje. Rabat dla Czytelników!

Recenzja Samsung Gear Fit 2. Opaski, która pomoże Ci być fit
Zalety
poprawiona ergonomia, opaska lepiej dopasowuje się do ręki
ładniejsze wzornictwo
ekran Super AMOLED
powiadomienia w przystępnej formie
monitorowanie aktywności i snu
GPS z możliwością sprawdzenia przebytej trasy treningu
pulsometr o dobrej dokładności (względem ciśnieniomierza)
Wady
ubogo w Galaxy Apps, strasznie mało aplikacji i brak Spotify
brak możliwości cofania z poziomu ekranu - wyłącznie przyciskiem
jasność maksymalna mogłaby być wyższa
brak współpracy z iOS
9
OCENA