Recenzja Samsung Gear Fit 2. Opaski, która pomoże Ci być fit | Strona 4 | Tabletowo.pl

Recenzja Samsung Gear Fit 2. Opaski, która pomoże Ci być fit

Dołącz do dyskusji 0

Czas pracy

Czas działania każdego urządzenia zależy od sposobu jego eksploatacji – tego chyba nikomu nie muszę tłumaczyć. A w przypadku wszelkiego rodzaju opasek inteligentnych zdecydowanie trzeba o tym pamiętać, by się nie rozczarować.

Korzystałam z Gear Fit 2 z opcją wybudzania ekranu za pomocą gestu lub przycisku na prawej krawędzi – bez ekranu włączonego cały czas, bo nie jest mi ta funkcja potrzebna do szczęścia. Jest to szalenie istotne, bo pozwala oszczędzić baterię. I tak, opaska w moich rękach działała średnio 3 dni – przy włączonym powiązaniu ze smartfonem przez Bluetooth i automatycznym pomiarze pulsu, wyłączonym WiFi i GPS i z jasnością ekranu ustawioną w górnych zakresach. Gdy byłam w Budapeszcie, w ustawieniach nawet nie wyłączałam lokalizacji, bo co chwilę musiałabym ją włączać – przy ciągle włączonej lokalizacji, wieloma treningami pieszymi z włączonym GPS, czas pracy skraca się do niecałych 2 dni. Jeśli zdecydujecie się na trening z włączonym GPS, a bez połączenia ze smartfonem (co wiąże się z brakiem powiadomień i wibracji), opaska wytrzyma dokładnie 5 godzin i 51 minut zanim się rozładuje. Gdy nie korzystamy z automatycznego pomiaru pulsu i GPS, a wyłącznie z powiadomień i monitorowania aktywności fizycznej i snu, opaska wytrzymuje 4 dni.

Aby naładować Gear Fit 2, potrzebujemy dedykowanej ładowarki magnetycznej na USB. Podczas ładowania, gdy podświetlimy ekran, wyświetlana jest godzina i procent naładowania baterii.

To jeszcze nie wszystko

Inne ważne kwestie, które wymagają poruszenia:

 • zakrzywiony ekran Super AMOLED wygląda świetnie i ma dziesięć stopni jasności plus jedenasty, zwiększający jasność, by był widoczny w ekstremalnym słońcu. Niestety, maksymalna jasność w pełnym słońcu często okazuje się niewystarczająca, więc trzeba robić cień drugą ręką,
 • opaska oczywiście działa bez połączenia z telefonem. Gdy nie mamy go przy sobie, zapisuje wszystkie informacje o treningach i ćwiczeniach w pamięci, co później synchronizuje z S Health w smartfonie,
 • możemy wyjść na trening z samą opaską, z podłączonymi słuchawkami bezprzewodowymi, bez obaw, że nie będziemy mogli słuchać muzyki, nie będziemy mieli podglądu odnośnie aktualnie trwającego treningu czy pulsu – wszystko wyświetla się na ekranie Gear Fit 2, a z jego poziomu można bezproblemowo sterować muzyką i zmieniać utwory,
 • opaska spełnia normę IP68 – odporność na kurz i wodę (do 30 minut na głębokości do 1,5 metra),
 • Gear Fit 2 nie współpracuje ze smartfonami Apple z iOS,
 • opaska działa pod kontrolą systemu Tizen, przez co z dostępnością programów na nią – przynajmniej na razie – jest bardzo kiepsko. Nie ma nawet Endomondo czy Runkeepera, o co często pytacie w komentarzach.
Gear-Fit-2

Podsumowanie

Na każdym kroku powtarzam, że Gear Fit 2 nie jest zegarkiem sportowym, a jedynie opaską inteligentną o rozszerzonych możliwością względem większości konkurencyjnych produktów dostępnych na rynku. Mało który tego typu produkt oferuje ekran wyświetlający powiadomienia, pulsometr, GPS i Bluetooth. Samsung Gear Fit 2 wydaje się kompletnym urządzeniem, a przy wykorzystaniu aplikacji S Health, staje się naprawdę ciekawą propozycją dla osób, które chcą dbać o swoją aktywność fizyczną w podstawowym zakresie, czyli nie wymagają dostępu do personalizowanych treningów interwałowych czy powiadomień, gdy przekroczy się dany zakres pulsu.

W moich oczach Gear Fit 2 byłby idealny, gdyby… oferował czujnik światła, a co za tym idzie – automatyczną regulację jasności ekranu, bo właśnie tego najbardziej mi tu brakuje. Mała rzecz, a mocno podniosłaby komfort korzystania z opaski.

W momencie publikacji recenzji, Gear Fit 2 kosztuje 799 złotych. Może się wydawać, że całkiem dużo jak na opaskę inteligentną, ale w mojej opinii cena jest adekwatna do tego, co sprzęt oferuje i sobą reprezentuje. Oczywiście za kilka miesięcy, gdy stanieje, będzie jeszcze bardziej atrakcyjną propozycją. Ale jeśli szukacie tego typu opaski, Gear Fit 2 spokojnie możecie brać pod uwagę.

Kody rabatowe!

Opaskę Samsung Gear Fit 2 do testów dostarczył sklep x-kom. Dzięki :)

A specjalnie dla Was, drodzy Czytelnicy, mamy kody rabatowe na to urządzenie. Jeśli jesteście zainteresowani wejściem w posiadanie Gear Fit 2, korzystając z kodu rabatowego Tabletowo-Gear2, kupując opaskę w x-kom, otrzymacie 30 złotych rabatu! Kody są ważne do końca lipca.

Spis treści:

1. Wzornictwo, jakość wykonania. Samsung Gear. Obsługa Gear Fit 2. Ustawienia
2. Powiadomienia. Ćwiczenia, treningi i GPS. Pulsometr i aplikacja Puls
3. Monitorowanie aktywności i monitorowanie snu. S Health – bez tej aplikacji ani rusz
4. Czas pracy. Najważniejsze aplikacje. Rabat dla Czytelników!

9 Ocena (1-10)

Plusy
 • poprawiona ergonomia, opaska lepiej dopasowuje się do ręki
 • ładniejsze wzornictwo
 • ekran Super AMOLED
 • powiadomienia w przystępnej formie
 • monitorowanie aktywności i snu
 • GPS z możliwością sprawdzenia przebytej trasy treningu
 • pulsometr o dobrej dokładności (względem ciśnieniomierza)
Minusy
 • ubogo w Galaxy Apps, strasznie mało aplikacji i brak Spotify
 • brak możliwości cofania z poziomu ekranu - wyłącznie przyciskiem
 • jasność maksymalna mogłaby być wyższa
 • brak współpracy z iOS
Dodaj swoją recenzję  |  Read reviews and comments
Następna strona

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona