Recenzja Samsung Gear Fit 2. Opaski, która pomoże Ci być fit

Monitorowanie snu

Większość opasek inteligentnych oferuje funkcję automatycznego wykrywania momentu zaśnięcia i późniejszego wstania. Gear Fit 2 również może się pochwalić dostępnością monitorowania snu. Dzięki niemu, chwilę po podniesieniu się z łóżka, na ekranie opaski wyświetlane są dane na temat jakości naszego snu. Szczegóły na ten temat można później podejrzeć w aplikacji S Health, na temat której więcej w kolejnym rozdziale.

Poniżej znajdziecie porównanie danych dotyczących mojego snu z Samsung Gear Fit 2 i Xiaomi Mi Band Pulse. Jak widać – różnice są, ale stosunkowo niewielkie i głównie, co ciekawe, dotyczą godziny wstania.

Reklama

shealth-vs-mibandpulse-sen-13czerwca shealth-vs-mibandpulse-sen-14czerwca shealth-vs-mibandpulse-sen-17czerwca shealth-vs-mibandpulse-sen-21czerwca shealth-vs-mibandpulse-sen-22czerwca shealth-vs-mibandpulse-sen-23czerwca

S Health – bez tej aplikacji ani rusz

Żeby w pełni wykorzystać potencjał Gear Fit 2, na smartfonie należy zainstalować aplikację S Health, która dostępna jest z poziomu Google Play – nie tylko na urządzenia Samsunga. To właśnie dopiero po zapoznaniu się z tym programem można powiedzieć, że znamy wszystkie możliwości Gear Fit 2. Bo o ile opaska wyświetla nam wszystkie najważniejsze informacje na temat naszych aktywności i treningów, tak dopiero na ekranie telefonu możemy sprawdzić mapę treningu i poznać szczegółowe dane na jego temat.

Wchodząc w moduł Zwiększ aktywność mamy dostęp do wszystkich informacji na temat naszej aktywności. Wyświetla się wykres dziennej aktywności ze szczegółami dotyczącymi liczby spalonych kalorii, przebytego dystansu i najdłuższego czasu aktywności. Poniżej są jednak najbardziej interesujące nas kwestie – treningi. Po kliknięciu na każdy z nich przechodzimy do szczegółowych danych na ich temat. Z tego poziomu mamy dostęp do takich danych, jak czas trwania, dystans, spalone kalorie, średnia i maksymalna szybkość, średnie i maksymalne tempo, najniższy i najwyższy poziom, średni i maksymalny puls. Jest również wykres szybkości i pulsu podczas całego treningu oraz mapa (jeśli oczywiście włączyliśmy GPS).

Nie bez znaczenia jest również moduł Puls. Z jego poziomu możemy zapoznać się ze szczegółowymi danymi na temat pomiarów wykonywanych automatycznie. Minimalny, maksymalny i średni wynik z każdego dnia podany jest na przejrzystym wykresie. Jest też drugi wykres, który pokazuje wyniki pomiarów w poszczególnych godzinach. A oprócz tego mamy podane jak na tacy wyniki poszczególnych (wszystkich!) pomiarów.

Spis treści:

1. Wzornictwo, jakość wykonania. Samsung Gear. Obsługa Gear Fit 2. Ustawienia
2. Powiadomienia. Ćwiczenia, treningi i GPS. Pulsometr i aplikacja Puls
3. Monitorowanie aktywności i monitorowanie snu. S Health – bez tej aplikacji ani rusz
4. Czas pracy. Najważniejsze aplikacje. Rabat dla Czytelników!