Recenzja Samsung Gear Fit 2. Opaski, która pomoże Ci być fit 18

Recenzja Samsung Gear Fit 2. Opaski, która pomoże Ci być fit

Monitorowanie snu

Większość opasek inteligentnych oferuje funkcję automatycznego wykrywania momentu zaśnięcia i późniejszego wstania. Gear Fit 2 również może się pochwalić dostępnością monitorowania snu. Dzięki niemu, chwilę po podniesieniu się z łóżka, na ekranie opaski wyświetlane są dane na temat jakości naszego snu. Szczegóły na ten temat można później podejrzeć w aplikacji S Health, na temat której więcej w kolejnym rozdziale.

Poniżej znajdziecie porównanie danych dotyczących mojego snu z Samsung Gear Fit 2 i Xiaomi Mi Band Pulse. Jak widać – różnice są, ale stosunkowo niewielkie i głównie, co ciekawe, dotyczą godziny wstania.

shealth-vs-mibandpulse-sen-13czerwca shealth-vs-mibandpulse-sen-14czerwca shealth-vs-mibandpulse-sen-17czerwca shealth-vs-mibandpulse-sen-21czerwca shealth-vs-mibandpulse-sen-22czerwca shealth-vs-mibandpulse-sen-23czerwca

S Health – bez tej aplikacji ani rusz

Żeby w pełni wykorzystać potencjał Gear Fit 2, na smartfonie należy zainstalować aplikację S Health, która dostępna jest z poziomu Google Play – nie tylko na urządzenia Samsunga. To właśnie dopiero po zapoznaniu się z tym programem można powiedzieć, że znamy wszystkie możliwości Gear Fit 2. Bo o ile opaska wyświetla nam wszystkie najważniejsze informacje na temat naszych aktywności i treningów, tak dopiero na ekranie telefonu możemy sprawdzić mapę treningu i poznać szczegółowe dane na jego temat.

Wchodząc w moduł Zwiększ aktywność mamy dostęp do wszystkich informacji na temat naszej aktywności. Wyświetla się wykres dziennej aktywności ze szczegółami dotyczącymi liczby spalonych kalorii, przebytego dystansu i najdłuższego czasu aktywności. Poniżej są jednak najbardziej interesujące nas kwestie – treningi. Po kliknięciu na każdy z nich przechodzimy do szczegółowych danych na ich temat. Z tego poziomu mamy dostęp do takich danych, jak czas trwania, dystans, spalone kalorie, średnia i maksymalna szybkość, średnie i maksymalne tempo, najniższy i najwyższy poziom, średni i maksymalny puls. Jest również wykres szybkości i pulsu podczas całego treningu oraz mapa (jeśli oczywiście włączyliśmy GPS).

Nie bez znaczenia jest również moduł Puls. Z jego poziomu możemy zapoznać się ze szczegółowymi danymi na temat pomiarów wykonywanych automatycznie. Minimalny, maksymalny i średni wynik z każdego dnia podany jest na przejrzystym wykresie. Jest też drugi wykres, który pokazuje wyniki pomiarów w poszczególnych godzinach. A oprócz tego mamy podane jak na tacy wyniki poszczególnych (wszystkich!) pomiarów.

Spis treści:

1. Wzornictwo, jakość wykonania. Samsung Gear. Obsługa Gear Fit 2. Ustawienia
2. Powiadomienia. Ćwiczenia, treningi i GPS. Pulsometr i aplikacja Puls
3. Monitorowanie aktywności i monitorowanie snu. S Health – bez tej aplikacji ani rusz
4. Czas pracy. Najważniejsze aplikacje. Rabat dla Czytelników!