Recenzja Samsunga Galaxy S6 Edge Plus

samsung-galaxy-s6-edge-plus-recenzja-tabletowo-15

Głośnik

Głośnik (mono) umieszczony został na dolnej krawędzi telefonu, przez co grając jest go bardzo łatwo zagłuszyć przez położenie na niej palca. Głośność maksymalna wynosi 70 decybeli i muszę przyznać, że wydobywający się z głośnika dźwięk jest czysty i dobrej jakości – brak tu znamion charakterystycznego charczenia czy trzeszczenia. Wyjście słuchawkowe świetnie spełnia swoją rolę – dźwiękowi na słuchawkach przewodowych trudno cokolwiek zarzucić.

samsung-galaxy-s6-edge-plus-recenzja-tabletowo-02

Aparat

Na temat jego aparatu można się rozpływać – dokładnie tak samo, jak ma to miejsce w przypadku mniejszego Galaxy S6 i jego zakrzywionego odpowiednika, Galaxy S6 Edge. Oferuje aparat główny 16 Mpix, robiący zdjęcia w rozdzielczości 5212 x 2988 pikseli, z nagrywaniem wideo w 4K (ale ze stabilizacją tylko obrazu w Full HD w 30 kl/s) oraz przednią kamerkę 5 Mpix, 2592 x 1944 piksele, z nagrywaniem w QHD (ze stabilizacją w Full HD). Aparatem w Galaxy S6 byłam (i w sumie dalej jestem) zachwycona. Spodziewałam się zatem tak samo dobrej jakości fotografii po Galaxy S6 Edge Plus i nie zawiodłam się, co możecie zobaczyć w galerii zamieszczonej poniżej (wystarczy otworzyć zdjęcie w nowej karcie, by zobaczyć je w oryginalnej rozdzielczości).

Co ważne dla wielu, Samsung wreszcie wprowadził możliwość zapisywania zdjęć robionych w trybie profesjonalnym w RAW. Mamy też tworzenie kolażu filmów, timelapse, slow motion, wirtualne zdjęcie, panoramę, pole ostrości oraz emisję na żywo (wystarczy powiązać ze swoim kontem YouTube). Z HDR możemy korzystać zarówno w przypadku głównego aparatu, jak i frontowego. Oczywiście nie zabrakło również możliwości uruchamiania aparatu przez dwukrotne kliknięcie przycisku Home.

Przednia kamerka:

Wideo nagrane w UHD:

Akumulator – czas pracy

Samsung Galaxy S6 Edge Plus został wyposażony w akumulator o pojemności 3000 mAh. Dotychczasowe flagowce tego producenta nie popisywały się zbytnio świetnym czasem pracy, więc nie ukrywam, że byłam bardzo ciekawa, jak poradzi sobie najnowszy z nich.

Największym sprawdzianem dla Galaxy S6 Edge Plus był wyjazd do Warszawy na Mobility Reseller Days. Jak pisałam w recenzji Xiaomi Redmi Note 2, zabrałam wtedy ze sobą dwa telefony. Pierwszy z nich, właśnie ten od Xiaomi, udało mi się stosunkowo szybko rozładować, przez co mogłam bez skrępowania przełożyć kartę do Samsunga, by przetestować jego czas działania w wymagających warunkach – w większości jadąc pociągiem. Telefon działał wtedy 6 godzin i 43 minuty, z czego 4 godziny  i 42 minuty na włączonym ekranie (Screen on Time, tzw. SoT).

Korzystając z telefonu mniej intensywnie udawało mi się uzyskać dwie doby działania. Raz było to 47,5 godziny działania, z czego 2,5 godziny na włączonym ekranie, innym razem – 45 godzin działania i 3 godziny i 5 minut SoT, a jeszcze kolejnym – 25 godzin i 4,5 godziny SoT. Mogę zatem spokojnie stwierdzić, że telefon standardowo na włączonym ekranie działa ok. 3,5 godziny. Korzystając z niego bardziej intensywnie, mniej przechodząc w stan czuwania, jest w stanie wyciągnąć ok. 4,5 godziny SoT – wtedy jednak musimy go ładować co dzień, góra 1,5 dnia. Przy ekranie QHD to bardzo dobry wynik.

Jak przystało na flagowy smartfon koreańskiego koncernu, testowany sprzęt oferuje technologię szybkiego ładowania – pełny cykl naładowania akumulatora trwa 1,5 godziny. Co ważne, obsługuje też ładowanie indukcyjne – potrzebna jest jednak odpowiednia ładowarka.

samsung-galaxy-s6-edge-plus-recenzja-tabletowo-07

Podsumowanie

Nie mam żadnych wątpliwości, że Galaxy S6 Edge Plus jest najlepszym smartfonem w ofercie Samsunga spośród modeli dostępnych w Polsce (tak, to pstryczek w nos za brak oficjalnej dystrybucji Galaxy Note 5). Oferuje świetne wzornictwo, doskonały wyświetlacz i aparat z możliwością zapisywania zdjęć w RAW, prawie bezproblemowe działanie, czytnik linii papilarnych, szybkie ładowanie i co najmniej zadowalający czas pracy – czyli właściwie wszystko to, czego oczekujemy po flagowym sprzęcie. Nie obyło się jednak bez minusów, którymi są głównie braki: microSD, wymiennego akumulatora, portu podczerwieni (który wcześniej był w każdym flagowcu Samsunga), jak również podatność na zbieranie odcisków palców, występujące problemy z TouchWizem czy wystający z obudowy aparat.

samsung-galaxy-s6-edge-plus-dobrywybór

[wpsm_column size=”one-half”][wpsm_pros title=”Plusy:”]

 • aparat z nagrywaniem wideo w 4K i trybem profesjonalnym z zapisem w RAW
 • ogólne działanie, szybkość, wydajność
 • wzornictwo, ścięcie obudowy dla lepszego chwytu, jakość wykonania
 • multi window i pozostałe przydatne funkcje w interfejsie
 • lekki i smukły jak na swoje wymiary
 • ładowanie indukcyjne
 • szybkie ładowanie
 • super ekran
 • czas pracy
 • dioda powiadamiająca

[/wpsm_pros][/wpsm_column][wpsm_column size=”one-half” position=”last”][wpsm_cons title=”Minusy:”]

 • podatność obudowy na palcowanie
 • występujące problemy z interfejsem
 • wystający obiektyw aparatu
 • brak wymiennej baterii
 • brak slotu kart microSD
 • cena
 • głośnik mono umieszczony na dolnej krawędzi
 • brak portu podczerwieni

[/wpsm_cons][/wpsm_column]

Spis treści:
1. Wzornictwo, jakość wykonania. Wyświetlacz
2. Ekran krawędziowy. Działanie, oprogramowanie. Skaner linii papilarnych
3. Głośnik. Aparat. Akumulator. Plusy i minusy

Recenzja Samsunga Galaxy S6 Edge Plus
Wnioski
Nie mam żadnych wątpliwości, że Galaxy S6 Edge Plus jest najlepszym smartfonem w ofercie Samsunga (ale nie dla wszystkich - ze względu na 5,7-calowy ekran). Oferuje świetne wzornictwo, doskonały wyświetlacz i aparat z możliwością zapisywania zdjęć w RAW, prawie bezproblemowe działanie, czytnik linii papilarnych, szybkie ładowanie i co najmniej zadowalający czas pracy – czyli właściwie wszystko to, czego oczekujemy po flagowym sprzęcie. Nie obyło się jednak bez minusów, którymi są głównie braki: microSD, wymiennego akumulatora, portu podczerwieni (który wcześniej był w każdym flagowcu Samsunga), jak również podatność na zbieranie odcisków palców, występujące problemy z interfejsem czy wystający z obudowy aparat.
WYŚWIETLACZ
10
DZIAŁANIE - PŁYNNOŚĆ, WYDAJNOŚĆ
9
AKUMULATOR
7
MULTIMEDIA
9.5
PORTY, ZŁĄCZA, ŁĄCZNOŚĆ
9
JAKOŚĆ WYKONANIA
10
WZORNICTWO
10
Ocena użytkownika0 głosów
0
9.2
OCENA