Recenzja Samsunga Galaxy S6 Edge Plus - Strona 3 z 3 - Tabletowo.pl

Recenzja Samsunga Galaxy S6 Edge Plus

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Recenzja Samsunga Galaxy S6 Edge Plus Android Recenzje Samsung Smartfony

Głośnik

Głośnik (mono) umieszczony został na dolnej krawędzi telefonu, przez co grając jest go bardzo łatwo zagłuszyć przez położenie na niej palca. Głośność maksymalna wynosi 70 decybeli i muszę przyznać, że wydobywający się z głośnika dźwięk jest czysty i dobrej jakości – brak tu znamion charakterystycznego charczenia czy trzeszczenia. Wyjście słuchawkowe świetnie spełnia swoją rolę – dźwiękowi na słuchawkach przewodowych trudno cokolwiek zarzucić.

Tabletowo.pl Recenzja Samsunga Galaxy S6 Edge Plus Android Recenzje Samsung Smartfony

Aparat

Na temat jego aparatu można się rozpływać – dokładnie tak samo, jak ma to miejsce w przypadku mniejszego Galaxy S6 i jego zakrzywionego odpowiednika, Galaxy S6 Edge. Oferuje aparat główny 16 Mpix, robiący zdjęcia w rozdzielczości 5212 x 2988 pikseli, z nagrywaniem wideo w 4K (ale ze stabilizacją tylko obrazu w Full HD w 30 kl/s) oraz przednią kamerkę 5 Mpix, 2592 x 1944 piksele, z nagrywaniem w QHD (ze stabilizacją w Full HD). Aparatem w Galaxy S6 byłam (i w sumie dalej jestem) zachwycona. Spodziewałam się zatem tak samo dobrej jakości fotografii po Galaxy S6 Edge Plus i nie zawiodłam się, co możecie zobaczyć w galerii zamieszczonej poniżej (wystarczy otworzyć zdjęcie w nowej karcie, by zobaczyć je w oryginalnej rozdzielczości).

Co ważne dla wielu, Samsung wreszcie wprowadził możliwość zapisywania zdjęć robionych w trybie profesjonalnym w RAW. Mamy też tworzenie kolażu filmów, timelapse, slow motion, wirtualne zdjęcie, panoramę, pole ostrości oraz emisję na żywo (wystarczy powiązać ze swoim kontem YouTube). Z HDR możemy korzystać zarówno w przypadku głównego aparatu, jak i frontowego. Oczywiście nie zabrakło również możliwości uruchamiania aparatu przez dwukrotne kliknięcie przycisku Home.

Przednia kamerka:

Wideo nagrane w UHD:

Akumulator – czas pracy

Samsung Galaxy S6 Edge Plus został wyposażony w akumulator o pojemności 3000 mAh. Dotychczasowe flagowce tego producenta nie popisywały się zbytnio świetnym czasem pracy, więc nie ukrywam, że byłam bardzo ciekawa, jak poradzi sobie najnowszy z nich.

Największym sprawdzianem dla Galaxy S6 Edge Plus był wyjazd do Warszawy na Mobility Reseller Days. Jak pisałam w recenzji Xiaomi Redmi Note 2, zabrałam wtedy ze sobą dwa telefony. Pierwszy z nich, właśnie ten od Xiaomi, udało mi się stosunkowo szybko rozładować, przez co mogłam bez skrępowania przełożyć kartę do Samsunga, by przetestować jego czas działania w wymagających warunkach – w większości jadąc pociągiem. Telefon działał wtedy 6 godzin i 43 minuty, z czego 4 godziny  i 42 minuty na włączonym ekranie (Screen on Time, tzw. SoT).

Korzystając z telefonu mniej intensywnie udawało mi się uzyskać dwie doby działania. Raz było to 47,5 godziny działania, z czego 2,5 godziny na włączonym ekranie, innym razem – 45 godzin działania i 3 godziny i 5 minut SoT, a jeszcze kolejnym – 25 godzin i 4,5 godziny SoT. Mogę zatem spokojnie stwierdzić, że telefon standardowo na włączonym ekranie działa ok. 3,5 godziny. Korzystając z niego bardziej intensywnie, mniej przechodząc w stan czuwania, jest w stanie wyciągnąć ok. 4,5 godziny SoT – wtedy jednak musimy go ładować co dzień, góra 1,5 dnia. Przy ekranie QHD to bardzo dobry wynik.

Jak przystało na flagowy smartfon koreańskiego koncernu, testowany sprzęt oferuje technologię szybkiego ładowania – pełny cykl naładowania akumulatora trwa 1,5 godziny. Co ważne, obsługuje też ładowanie indukcyjne – potrzebna jest jednak odpowiednia ładowarka.

Tabletowo.pl Recenzja Samsunga Galaxy S6 Edge Plus Android Recenzje Samsung Smartfony

Podsumowanie

Nie mam żadnych wątpliwości, że Galaxy S6 Edge Plus jest najlepszym smartfonem w ofercie Samsunga spośród modeli dostępnych w Polsce (tak, to pstryczek w nos za brak oficjalnej dystrybucji Galaxy Note 5). Oferuje świetne wzornictwo, doskonały wyświetlacz i aparat z możliwością zapisywania zdjęć w RAW, prawie bezproblemowe działanie, czytnik linii papilarnych, szybkie ładowanie i co najmniej zadowalający czas pracy – czyli właściwie wszystko to, czego oczekujemy po flagowym sprzęcie. Nie obyło się jednak bez minusów, którymi są głównie braki: microSD, wymiennego akumulatora, portu podczerwieni (który wcześniej był w każdym flagowcu Samsunga), jak również podatność na zbieranie odcisków palców, występujące problemy z TouchWizem czy wystający z obudowy aparat.

Tabletowo.pl Recenzja Samsunga Galaxy S6 Edge Plus Android Recenzje Samsung Smartfony

Plusy:

 • aparat z nagrywaniem wideo w 4K i trybem profesjonalnym z zapisem w RAW
 • ogólne działanie, szybkość, wydajność
 • wzornictwo, ścięcie obudowy dla lepszego chwytu, jakość wykonania
 • multi window i pozostałe przydatne funkcje w interfejsie
 • lekki i smukły jak na swoje wymiary
 • ładowanie indukcyjne
 • szybkie ładowanie
 • super ekran
 • czas pracy
 • dioda powiadamiająca

Minusy:

 • podatność obudowy na palcowanie
 • występujące problemy z interfejsem
 • wystający obiektyw aparatu
 • brak wymiennej baterii
 • brak slotu kart microSD
 • cena
 • głośnik mono umieszczony na dolnej krawędzi
 • brak portu podczerwieni

Spis treści:
1. Wzornictwo, jakość wykonania. Wyświetlacz
2. Ekran krawędziowy. Działanie, oprogramowanie. Skaner linii papilarnych
3. Głośnik. Aparat. Akumulator. Plusy i minusy

9.2 Ocena (1-10)

Nie mam żadnych wątpliwości, że Galaxy S6 Edge Plus jest najlepszym smartfonem w ofercie Samsunga (ale nie dla wszystkich - ze względu na 5,7-calowy ekran). Oferuje świetne wzornictwo, doskonały wyświetlacz i aparat z możliwością zapisywania zdjęć w RAW, prawie bezproblemowe działanie, czytnik linii papilarnych, szybkie ładowanie i co najmniej zadowalający czas pracy – czyli właściwie wszystko to, czego oczekujemy po flagowym sprzęcie. Nie obyło się jednak bez minusów, którymi są głównie braki: microSD, wymiennego akumulatora, portu podczerwieni (który wcześniej był w każdym flagowcu Samsunga), jak również podatność na zbieranie odcisków palców, występujące problemy z interfejsem czy wystający z obudowy aparat.

WYŚWIETLACZ
10
DZIAŁANIE - PŁYNNOŚĆ, WYDAJNOŚĆ
9
AKUMULATOR
7
MULTIMEDIA
9.5
PORTY, ZŁĄCZA, ŁĄCZNOŚĆ
9
JAKOŚĆ WYKONANIA
10
WZORNICTWO
10
Dodaj swoją recenzję  |  Read reviews and comments

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona