realme X50 5G smartphone
realme X50 5G (źródło: realme)

realme X50 5G zmierza do Europy. Warto na niego czekać

Kiedyś premiera nowego smartfona realme była raczej rzadkością, obecnie natomiast mamy z nią do czynienia niemal co chwilę. Wkrótce w Europie zadebiutuje realme X50 5G i zdecydowanie warto na niego czekać, bowiem oferuje bardzo atrakcyjną specyfikację techniczną.

Niewykluczone, że słyszeliście już o smartfonie, który ma w nazwie „realme X50” – od maja 2020 roku w Polsce jest bowiem dostępny realme X50 Pro. Za kilka dni w Europie zadebiutuje również wersja bez dopisku „Pro”, która także powinna skraść serce niejednego klienta.

Wkrótce premiera realme X50 5G w Europie

Na hiszpańskiej i włoskiej stronie internetowej marki realme pojawiła się zapowiedź premiery dwóch nowych produktów – smartfona realme X50 5G i słuchawek realme Buds Q. Wydarzenie zaplanowano na 8 lipca 2020 roku i przynajmniej oddział z Hiszpanii będzie je transmitował na żywo w internecie (ten z Włoch o niczym takim nie informuje).

realme X50 5G smartphone
realme X50 5G (źródło: realme)

Co oferuje realme X50 5G?

Smartfon, mimo że nie ma dopisku „Pro” jak realme X50 Pro, będzie miał wiele do zaoferowania i powinni się nim zainteresować użytkownicy o nieco większych wymaganiach.

Po pierwsze, ma na pokładzie jeden z najwydajniejszych procesorów do smartfonów ze średniej półki – Qualcomm Snapdragon 765G, który na dodatek oferuje również zintegrowany modem 5G.

Po drugie, smartfon wyposażono w 6,57-calowy wyświetlacz Full HD+ o częstotliwości odświeżania 120 Hz, co w smart-telefonach ze średniej półki jest czymś rzadko spotykanym. Ponadto może się on pochwalić modułem NFC i baterią o pojemności 5200 mAh z obsługą superszybkiego ładowania przewodowego (przez USB-C) o mocy 30 W.

Nie wiadomo natomiast, czy europejski realme X50 5G będzie kalką wersji chińskiej, czy jednak wariantu z literką „m” w nazwie. W większości aspektów są one bliźniaczo podobne do siebie (m.in. również wykorzystują kości LPDDR4x RAM i flash UFS 2.1), jednak różnią się aparatami.

realme X50 5G dostępny w Chinach na przodzie ma duet 16 Mpix + 8 Mpix (105° FOV), a na tyle kwartet 64 Mpix + 8 Mpix (119° FOV) + 12 Mpix (tzw. teleobiektyw) + 2 Mpix (do zdjęć makro). realme X50m 5G oferuje z kolei – odpowiednio – 16 Mpix + 2 Mpix i 48 Mpix + 8 Mpix (117° FOV) + 2 Mpix (makro) + 2 Mpix (z sensorem monochromatycznym).