realme Watch S Pro smartwatch
realme Watch S Pro (źródło: MySmartPrice)

realme w końcu wprowadzi na rynek smartwatch, który wygląda jak zegarek, a nie chińska tandeta

realme nie ogranicza się wyłącznie do smartfonów, choć to właśnie od nich zaczęło. Marka rozbudowuje również ofertę wearables i wkrótce wprowadzi na rynek nowy smartwatch realme Watch S Pro.

realme chce coraz mocniej zaznaczyć swoją obecność w segmencie wearables

Pierwszym smartwatchem marki realme był realme Watch. Jego największym atutem wydaje się być cena, którą w Polsce ustalono na 299 złotych, ponieważ wizualnie model ten nie prezentuje się (delikatnie mówiąc) najlepiej, przynajmniej moim (subiektywnym) zdaniem.

Na targach IFA 2020 producent zapowiedział jednak kolejny smartwatch, który zapowiada się o wiele ciekawiej. realme Watch S Pro ma zadebiutować na rynku w czwartym kwartale 2020 roku, ale już teraz dowiedzieliśmy się wielu rzeczy na jego temat.

realme Watch S Pro smartwatch
realme Watch S Pro (źródło: realme India)

realme Watch S Pro certyfikowany. Jest częściowa specyfikacja

Sam wygląd smartwatcha został już pokazany przez producenta, więc dokumentacja opublikowana przez FCC (amerykańską Federalną Komisję Łączności) nie ujawnia nic nowego na temat designu nowego smart-zegarka marki realme. Warto jednak zauważyć, że będzie on prezentował się znacznie lepiej – na pierwszy rzut oka przywołuje skojarzenia z Huawei Watch GT i jednocześnie przypomina klasyczny zegarek (a dla wielu klientów to bardzo ważne).

Na tym jednak informacje o realme Watch S Pro się nie kończą. FCC opublikowała bowiem również instrukcję obsługi wraz z wieloma danymi na temat specyfikacji nadchodzącego smartwatcha.

Dzięki temu wiemy, że nosi on oznaczenie RMA186 i zaoferuje dotykowy wyświetlacz AMOLED o średnicy 1,39 cala oraz rozdzielczości 454×454 pikseli, a także akumulator o pojemności 420 mAh. W połączeniu z faktem, że smartwatch nie pracuje pod kontrolą systemu Wear OS by Google, można się spodziewać długiego czasu pracy na pojedynczym ładowaniu.

Na pokładzie realme Watch S Pro znajdą się również GPS i Glonass oraz szereg sensorów, m.in. żyroskop i przyspieszeniomierz. Do tego oczywiście nie zabraknie też pulsometru. Całość waży 63,5 grama (dość sporo w porównaniu z chociażby Huawei Watch GT 2).

Jeśli zaś chodzi o ważniejsze funkcje, to smartwatch ma oferować automatyczne wykrywanie wybranych typów aktywności fizycznej i możliwość zmierzenia poziomu SpO2, a także kontrolowania odtwarzacza muzyki i wywoływania spustu migawki w aparacie w sparowanym smartfonie.

Jak już wspomniałem, realme Watch S Pro zadebiutuje oficjalnie w czwartym kwartale 2020 roku, ale nie wiemy, kiedy dokładnie. Nie znamy też ceny smartwatcha, ale można się spodziewać, że będzie o kilka stówek droższy od realme Watch.