Słuchawki realme Buds Air 2 zyskały aktywną redukcję szumów i nareszcie nie kopiują Apple

Odnoszę wrażenie, że realme wie, w jaki sposób podchodzić do kolejnych generacji swoich urządzeń. Zamiast drobnych, czasem czysto kosmetycznych modyfikacji, firma rzeczywiście coś zmienia. Niech za przykład posłużą słuchawki relame Buds Air 2.

Reklama

realme Buds Air 2 – godny następca

Podczas konferencji zapowiadającej nowe smartfony realme Narzo 30, producent z Indii zaprezentował także następcę udanych słuchawek realme Buds Air. O ile tamte budsy bardzo mocno inspirowały się estetyką AirPodsów, tak nowe realme Buds Air 2 nie kontynuują tego stylu. Inny design może się podobać, albo i nie, ale najważniejsze jest to, że zaszły spore zmiany we wnętrzu słuchawek.

Realme zdecydowało się zmienić w swoich pchełkach TWS układ sterujący. Teraz mamy do czynienia z procesorem R2, który – jak twierdzi producent – jest w stanie wydłużyć żywotność baterii o 80 procent, a także zmniejszyć opóźnienia o 35 procent w porównaniu z poprzednią generacją (88 ms kontra 120 ms w pierwszej generacji).

Każda słuchawka wyposażona jest w 10-milimetrowy przetwornik. Oprócz bajerów pokroju nowego trybu Bass Boost, postarano się o wprowadzenie elementu, którego w pierwszych słuchawkach realme Buds Air brakowało – aktywnej redukcji szumów. ANC jest w stanie zmniejszyć odbiór hałasu nawet o 25 dB i odfiltrować jednostajne dźwięki.

Ulepszony czas pracy i cena

Buds Air 2 obsługiwane są dotykowo i łączą się z urządzeniami przez Bluetooth 5.2. Oferują pięć godzin ciągłego odtwarzania muzyki, a po doładowywaniu za pomocą etui, można zyskać do 25 godzin z wyłączonym ANC lub do 22,5 godziny z włączoną redukcją szumów.

Jedynym krokiem wstecz względem oryginalnych słuchawek Buds Air jest porzucenie bezprzewodowego ładowania. Dzięki temu jednak, pchełki ładują się szybciej – w dwie godziny całkowicie uzupełnimy w nich zapasy energii, a już po 10 minutach zyskamy dwie godziny dodatkowego czasu odtwarzania. Słuchawki są odporne na wilgoć i zachlapania zgodnie z normą IPX5.

Realme Buds Air 2 wyceniono na 3299 rupii, czyli równowartość jakichś 170 złotych. Jak na razie będą dostępne tylko w Indiach, ale jesteśmy pewni, że trafią także do Polski – wszak tak było z pierwszą generacją, której recenzję znajdziecie poniżej.