realme laptop ankieta
źródło: realme

realme coś kombinuje. Pyta, czy klienci planują kupić laptop, a jeśli tak, to jaki

Większość chińskich producentów nie ogranicza się wyłącznie do oferowania smartfonów i powiązanych z nimi akcesoriów. Takie realme sprzedaje nawet… baterie AA i AAA, a wkrótce portfolio tej marki może rozszerzyć się o pierwsze laptopy.

realme zaistniało na rynku jako producent smartfonów o bardzo atrakcyjnym stosunku ceny do oferowanych przez nie możliwości. Strategia marki coraz bardziej przypomina jednak posunięcia konkurencji, w szczególności Xiaomi. W jej ofercie znajdziemy bowiem również smartwatche, opaski, słuchawki bezprzewodowe oraz urządzenia AIoT i masę przeróżnych akcesoriów, a także telewizory i 100 W soundbar. Zdaje się, że planuje ona dalej ją rozszerzać, tym razem o laptopy.

realme chce wiedzieć, czy klienci planują kupić nowy laptop, a jeśli tak, to jaki

Na platformie społeczności realme w Indiach pojawiła się ankieta, w której producent zbiera dość istotne informacje na temat klientów i ich preferencji. Pyta m.in. o płeć, wiek i roczny dochód ankietowanego, a także o to, jakich platform społecznościowych używa najczęściej i skąd czerpie najważniejsze informacje przed zakupem urządzenia elektronicznego. Firma pyta też o to, smartfon jakiej marki posiada wypełniająca ankietę osoba i w jakim stopniu jest z niego zadowolona.

realme laptop ankieta
źródło: realme

Znacznie ciekawsze pytania pojawiają się jednak dopiero w drugiej części. realme pyta bowiem, czy ankietowany posiada laptop, a jeśli tak, to jakiej marki i w którym roku go kupił. Producenta interesuje też, czy ma w planach, w ciągu najbliższych trzech miesięcy, kupić nowy laptop i ile pieniędzy zamierza przeznaczyć na ten cel.

Ponadto realme pyta, które czynniki mają wpływ na wybranie danego laptopa oraz jakie aspekty są najbardziej i najmniej ważne dla użytkownika. Do wyboru w obu przypadkach jest wiele pozycji, m.in. czas pracy na baterii, procesor, wielkość wyświetlacza, ilość RAM i pamięci na dysku, a także design i waga.

Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że producent nieprzypadkowo przygotował taką ankietę. Bardzo możliwe, że właśnie w ten sposób daje wszystkim do zrozumienia, że już wkrótce wprowadzi do sprzedaży pierwszy laptop, a może nawet więcej niż tylko jeden. Na razie nie mamy żadnych informacji na ten temat, ale na pewno coś jest na rzeczy – inaczej realme nie zadawałoby takich pytań.