Razer ma plany wobec rynku gier mobilnych. Możliwe, że będzie współpracować z Xiaomi | Tabletowo.pl

Razer ma plany wobec rynku gier mobilnych. Możliwe, że będzie współpracować z Xiaomi

Dołącz do dyskusji 0

Razer to marka niektórym z Was dobrze znana. Firma ta skupia się głównie na produkcji sprzętu komputerowego przeznaczonego dla graczy. Razer ma jednak także plany wobec rynku gier mobilnych. W skład tych planów wchodzą również pewne zamiary wobec Xiaomi.

Razer w przeszłości próbował już wpłynąć na rynek gier mobilnych. W 2015 roku firma kupiła markę Ouya, która to próbowała wyprodukować konsolę bazującą na systemie Android. Niestety jednak, nie udało się jej tego osiągnąć. Później, na początku tego roku, Razer nabył Nexbit, czyli markę odpowiedzialną za stworzenie smartfonu Nexbit Robin – taniego i dobrego telefonu z najnowszym systemem Android. CEO firmy Razer opisuje te działania jako drogę do utworzenia urządzenia nowej generacji.

Razer nie odpuszcza i dalej pracuje. Nad czym? Prawdopodobnie nad nowym, własnym telefonem z systemem Android, który głównie będzie służyć do grania w gry mobilne. Poza tym, możemy się spodziewać jakichś akcesoriów przeznaczonych dla graczy, takich jak słuchawki czy pady. Warto pamiętać, że w przeszłości na rynku pojawiło się kilka telefonów, które miały być także konsolami – na przykład Sony Ericsson Xperia Play.

Sony Ericsson Xperia Play (fot. engadget.com)

Co ciekawe, całkiem przypadkiem w tym samym momencie, w którym pojawiły się informacje na temat planów Razera, prezes tej firmy, Min-Liang Tang, spotkał się z CEO Xiaomi, Lei Junem, w pekińskim oddziale Mi Home. Zostaliśmy o tym poinformowani na fanpage’u Xiaomi na Facebooku. W poście znalazło się także zdanie brzmiące: „Czy tak jak my jesteście fanami Razera?”

CEO of Razer, Min-Liang Tan, dropped by our Beijing Mi Home today! Our CEO Lei Jun gave him a tour (and probably some tips for his new Hong Kong store!) :P Are you a Razer fan too?

Opublikowany przez Mi na 19 czerwca 2017

Według mnie to wygląda tak, jakby wcześniej wspomniany telefon przeznaczony dla graczy miał być przygotowany właśnie przy współpracy z Xiaomi. Ba! Możliwe, że zostanie on po prostu przez Chińczyków wyprodukowany. Jednak na szczegółowe informacje musimy jeszcze poczekać. Jestem bardzo ciekawy, jak sytuacja się rozwinie!

Źródło: AndroidAuthority

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona