Masz smartfon Xiaomi? Jeśli tak, to zapewne czekasz na MIUI 9, które pojawi się już niedługo!
Ważne

Masz smartfon Xiaomi? Jeśli tak, to zapewne czekasz na MIUI 9, które pojawi się już niedługo!

Jednym z większych plusów urządzeń Xiaomi jest ich system operacyjny, a raczej nakładka MIUI. Wyróźnia się ona obecnością prawdopodobnie wszystkich aktualnie istniejących dodatków i rozwiązań znanych w świecie Androida. Wiele osób chwali sobie to, że kupując telefon z logo Xiaomi wyposaża się także w pełen zestaw aplikacji i narzędzi, i nie musi ich sam doinstalowywać, jak to bywa w przypadku czystego Androida.

Aktualnie najnowszą wersją tejże nakładki jest MIUI 8, która jest dostępna na sporej ilości modeli, przede wszystkim na Xioami Mi 5 i Mi 6. Zazwyczaj nowa wersja MIUI jest wypuszczana w połowie roku, tak jak to było na przykład z MIUI 8, które zostało oficjalnie wydane w czerwcu 2016 roku. Prawdopodobnie w lipcu zostanie wydana wersja testowa dziewiątej odsłony nakładki, natomiast już w następnym miesiącu – sierpniu – zostania wypuszczona wersja stabilna.

Co wniesie MIUI 9? Przede wszystkim split-screen (wyświetlanie dwóch aplikacji na podzielonym ekranie), czyli funkcję dobrze nam znaną z większości telefonów działających pod kontrolą Androida Nougat, a także nowość w świecie Zielonego RobocikaPicture-in-Picture mode. Poza tym spodziewamy się zmian w kwestiach designu i personalizacji telefonu pod własne potrzeby.

Xiaomi Redmi Note 4

Kwestia aktualizacji nakładki w świecie Xiaomi nieco się różni od tych znanych nam u innych producentów. Wersja nakładki nie jest zależna od wersji Androida. Dla przykładu dany model może pracować na starej wersji Androida jednocześnie mając nową odsłonę nakładki, a więc mamy pewność co do tego, że telefony zaprezentowane w 2017, 2016 i 2015 roku dostaną MIUI w wersji dziewiątej.

A Wam podoba się nakładka od Xiaomi? A może preferujecie jakieś inne rozwiązania? Dajcie znać w komentarzu! ;)

Źródło: AndroidAuthority

*na zdjęciu wyróżniającym Xiaomi Mi 5

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona