Apex Legends z opcją cross-play już od 6 października!

Jeżeli z jakiegoś powodu Twoi znajomi grają w Apex Legends na innej platformie niż Ty, to teraz nie musisz się niczym martwić – gra już od 6 października 2020 roku udostępni opcję cross-play na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz PC.

Apex Legends to pierwszosobowa strzelanka z trybem battle royale, która zadebiutowała na początku ubiegłego roku i natychmiast znalazła się w centrum uwagi. Nie minął nawet miesiąc od ówczesnej premiery, a w tytuł zagrało ponad 50 milionów graczy.

Apex Legends z cross-play, ale bez przenoszenia postępów

Apex Legends znajduje się na PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych, i wszystkie z tych platform obowiązuje cross-play. Jeżeli jednak grając na konsoli nie chcemy walczyć z kimś, kto korzysta z klawiatury i myszki, to możemy wyłączyć tę możliwość w opcjach gry. Wtedy połączy nas jedynie z graczami konsolowymi.

Apex Legends

Niestety, mimo to, wciąż nie otrzymamy szansy przenieść naszych postępów z jednej platformy na drugą. Ale i ta opcja ma się w końcu pojawić.

Nowy tryb – punkt krytyczny

Wraz z wyżej wymienioną nowością, do gry trafi nowy tryb pod nazwą „punkt krytyczny”. Główną zmianą mają być właśnie punkty krytyczne, w których gracze będą mogli zregenerować życie i tarcze.

Apex Legends

Będzie to niezwykle ważne, jako że w tym trybie nie znajdziecie już żadnych przedmiotów, które Was uleczą. Takie punkty staną się zatem miejscem ogromnych starć na śmierć i życie. I jak zawsze w przypadku battle royale – przetrwają wyłącznie najlepsi.

Oprócz tego, w grze znajdą się oczywiście nowe przedmioty kosmetyczne i wyzwania.

Apex Legends na Nintendo Switch?

Jakiś czas temu zapowiedziano, że Apex Legends wyląduje także na Nintendo Switch. Gracze zaczynają zadawać pytania, czy rzeczywiście do tego dojdzie. Jeden z pracowników odpowiedzialnych za tytuł uspokaja jednak, że prace nie zostały wstrzymane, ale nie może powiedzieć nic więcej na ich temat.

Możemy jednak liczyć na to, że gdy do tego dojdzie, to będzie to kolejna konsola, która włączy się do walki z pozostałymi w ramach cross-play.

Zobacz też: