(fot. Tabletowo.pl)

Nowe Apple TV może zadebiutować już wkrótce. Na pokładzie wydajny procesor

Do oferty firmy Tima Cooka może niebawem dołączyć nowa generacja przystawki Apple TV 4K. Jej sercem będzie procesor znany z iPadów Pro z 2018 roku.

Reklama

Nowa wersja przystawki Apple do telewizora

Apple TV może być świetnym dodatkiem do telewizora, nawet do modelu Smart TV. Oczywiście pod warunkiem, że korzystamy z usług i innych urządzeń z logo nadgryzionego jabłka. Przystawka zapewnia wygodny dostęp do m.in. Apple TV+, Apple Music czy Apple Arcade, a także oferuje współpracę z iPhonem – np. funkcję pilota lub udostępnianie ekranu.

Reklama

Obecna generacja Apple TV 4K pochodzi z września 2017 roku. Na pokładzie znajduje się układ Apple A10X, klient może wybrać wersję z 32 GB lub 64 GB przestrzeni na dane i jak sama nazwa wskazuje, urządzenie obsługuje rozdzielczość 4K. Od premiery minęły ponad dwa lata, ale wciąż przystawka ta zapewnia wysoką wydajność i radzi sobie ze wszystkimi zadaniami.

Skoro więc piąta generacja Apple TV nadal jest dobrym i wydajnym urządzeniem, to po co wprowadzać nowy model? Po pierwsze, może on posłużyć do wdrożenia nowych funkcji, których Apple nie jest w stanie dodać w samej aktualizacji oprogramowania. Po drugie, zastosowanie wydajniejszej specyfikacji sprawi, że urządzenie dłużej zachowa dobrą formę.

Co przyniesie tegoroczna generacja Apple TV 4K?

Według Jona Prossera, mającego na koncie sprawdzone przecieki o planach firmy z Cupertino, nowa wersja przystawki Apple jest już „gotowa do wysyłki”. Oznacza to, że jej premiera powinna nastąpić niebawem.

Dowiedzieliśmy się również, że w środku umieszczony zostanie procesor Apple A12X, czyli układ znany z iPadów Pro z 2018 roku. To wciąż naprawdę wydajny układ i powinien bez problemów poradzić sobie nawet z bardziej rozbudowanymi grami, jeśli takie pojawią się w usłudze Apple Arcade. Użytkownik, zależnie od wybranej opcji, otrzyma do dyspozycji 64 GB lub 128 GB na dane.

Nie należy nastawiać się na rewolucję. Możliwe, że zmiany obejmą jeszcze pilot, który zostanie przebudowany. Oczywiście nie zabraknie nowych funkcji, ale prawdopodobnie większość z nich pojawi się również na starszej wersji przystawki wraz z aktualizacją tvOS 14.

Polecamy również:

Nowy iOS 14 zostanie zaprezentowany na konferencji online. WWDC obejrzymy 22 czerwca

źródło: MacRumors