Aplikacja mobilna Nasz Bank

Przelewy BLIK na numer telefonu już możliwe w aplikacji Nasz Bank

Wykonywanie przelewów za pomocą BLIK-a na numer telefonu to jeden z najwygodniejszych sposobów na szybkie rozliczenie się ze znajomymi. Teraz z takiej opcji skorzystają Pienińskiego Banku Spółdzielczego.

Klienci banków BPS dostają nowe udogodnienie

Jeśli mamy rachunek w jednym z banków spółdzielczych zrzeszonych w grupie BPS, możemy spodziewać się przydatnej nowości w aplikacji Nasz Bank. Aplikacja uzyskała odpowiednią certyfikację od Polskiego Standardu Płatności, dzięki czemu możliwe będzie zlecanie przelewów przez BLIK, wprost na numer telefonu.

Już teraz z przelewów BLIK P2P mogą korzystać niektórzy klienci Pienińskiego Banku Spółdzielczego – rozpoczęły się testy tego nowego sposobu przesyłania środków. Zapewne wkrótce dołączą do niego inne banki spółdzielcze z grupy BPS.

Jak przekazuje cashless.pl, obecnie z apki Nasz Bank korzysta około 120 tysięcy użytkowników. Dane te dotyczą zarówno tych, którzy mają ją zainstalowaną na smartfonach z Androidem, jak i posiadaczy iPhone’ów.

W zależności od tego, w jakim banku spółdzielczym mamy prowadzony rachunek, zawartość aplikacji może się od siebie różnić. To dlatego BLIK na telefon testowany jest w oddziale pienińskim, mimo że w innych częściach Polski będzie trzeba na to rozwiązanie jeszcze poczekać.

Klienci banków BPS mają dostęp do różnych aplikacji bankowych na smartfony. Nasz Nasz Bank jest tylko jedną z nich. Co prawda rozdrobnienie na różnych dostawców oprogramowania niekoniecznie sprzyja szybkiej adopcji nowych rozwiązań, ale taka już uroda banków spółdzielczych.