TP-Link Neffos C7 / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)

Szukasz smartfona na prezent pod choinkę? Dobrze się składa, bo TP-Link obniżył ceny kilku swoich Neffosów

Wiele osób marzy o tym, aby pod choinką znaleźć nowy smartfon. Wiem, w Świętach nie chodzi o prezenty (a przynajmniej nie powinno), ale obdarowywanie najbliższych sprawia przecież mnóstwo frajdy i jest swego rodzaju tradycją. Jeśli rozglądacie się za inteligentnym telefonem dla bliskiej osoby, to dobrze się składa, gdyż TP-Link właśnie obniżył ceny kilku modeli ze swojego portfolio.

Producent nie precyzuje dokładnie, do kiedy trwa promocja – podaje jedynie informację, że w grudniu 2018 roku w wybranych sklepach klienci mogą kupić w niższej cenie pięć smartfonów z jego oferty:

Reklama
  • Neffos X1 za 399 złotych (zamiast 499 złotych) w Media Expert (szary, złoty), x-kom, Komputroniku
  • Neffos C7 za 399 złotych (zamiast 499 złotych) w Media Expert (szary, złoty), x-kom, Neonet
  • Neffos C9A za 399 złotych (zamiast 449 złotych) w Media Expert (szary, srebrny), x-kom, Neonet
  • Neffos Y5s za 299 złotych (zamiast 349 złotych) w Neonet
  • Neffos C5A za 199 złotych (zamiast 249 złotych) w x-kom, Carrefour, Selgros

Fakt, nie są to zabójczo duże obniżki, ale trzeba pamiętać, ile w każdym przypadku wynosiła cena wyjściowa – wówczas okaże się, że producent mimo wszystko zauważalnie zredukował ceny wszystkich pięciu ww. smartfonów i naprawdę zależy mu, aby jego propozycje znalazły się pod choinką w niejednym domu w Polsce.

W mojej subiektywnej opinii najciekawiej prezentuje się Neffos X1, ponieważ oferuje 3 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej, ale jednocześnie też nie najświeższą wersję systemu (Android 7.0 Nougat z interfejsem NFUI 7.0). Neffos C7 i Neffos C9A również są przyzwoitymi propozycjami w swojej cenie – pod względem parametrów są do siebie dość podobne, różnią je przede wszystkim wyświetlacz, procesor i system operacyjny (odpowiednio: 5,5″ 16:9, ośmiordzeniowy MediaTek MT6750 i Android 7.0 Nougat oraz 5,45″ 18:9, czterordzeniowy MediaTek MTK6739WW i Android 8.1 Oreo).

Neffos Y5s i Neffos C5A są natomiast propozycjami dla znacznie mniej wymagających użytkowników, ponieważ dysponują dość słabymi procesorami (odpowiednio: Qualcomm Snapdragon 212 i MediaTek MT6580). Drugi z ww. dodatkowo ma też tylko 1 GB RAM, 8 GB pamięci wbudowanej i nie obsługuje łączności LTE. Z drugiej strony kosztuje tylko 199 złotych, więc trudno wymagać od niego więcej.

Źródło: informacja prasowa